Uluslararası Adana Portakal Çiçeği Rezaleti!

ADANA’da her yıl gerçekleştirilen ancak pandemi şartlarından dolayı iki yılın ardından bu yıl da, Nisan ayında tekrar gerçekleştirilecek olan sokak rezaleti! Adana Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı adı altında başladı.

Açıklanan ve belediye bütçesinden çıkacak olan milyonlarca Türk lirasının harcanacağı resmi program takvimine göre, topluma ahlaki ve kültürel anlamda hiçbir katkı sağlamayan, bununla birlikte içerisinde eğlence adıyla birçok gayri ahlaki uygulamayı barındıran, içki tüketiminde herhangi bir sınır ve yasaklamanın olmadığı programda birçok etkinliğin yer almakta.

Aslında Nisan ayının en güzel olduğu şehirlerden biridir, Adana. Bilen bilir Portakal çiçeğinin kokusu o kadar muazzamdır ki tüm sokakları mis gibi kokar. İnsan, ruhunun yıkandığını hisseder adeta, bir yönüyle kendinizden geçersiniz kokusundan, o alanından çıkmak istemezsiniz…

Hal böyleyken Allah’ın (cc) bu mevsimde bu şehre bahşettiği bu nimeti kullanarak “Portakal Çiçeği karnavalı” adı altında düzenledikleri bu rezaletin!, Adana’nın kültürüne, gençliğe ve genel anlamda’da topluma ve insanlığa verebileceği hiçbir olumlu katkısı yoktur. Bununla birlikte bu etkinliğin, toplumu ahlâki erozyona uğratmaktan, genç neslimizi, gözümüzden sakındığımız körpe fidanlarımızı ifsâda uğratmaktan başka hiçbir işe yaramamaktadır.

Ancak İşin en acı tarafı ise bu etkinlikler genç kuşağımızın önüne toplumu yönetenler, yani toplumun Can, Mal, Akıl, din, ve Nesil emniyetini korumakla görevli olarak seçilerek, yönetme makamına gelen, gerek Belediye Başkanı, gerekse ilgili bakanlıklar ve mülki idare amirleri vesaire gibi makamların elleriyle, yüzü gözü makyajlanarak faydalı ve eğitici birer etkinlikmiş gibi genç kuşağın ilgisine, beğenisine sunulmaktadır.

Ne iki yüzlü bir durumdur ki, Emniyet ve kolluk kuvvetlerinin yoğun güvenlik tedbirleri altında bu ve benzeri festivallerin gerçekleştirilmesine izin veren aynı yetkililer son günlerde Gazze İle alâkalı İsraile Türkiye'den yapılan ticaretin kesilmesi adına barışçıl gösteri yürüyüşü, pankart ve basın açıklaması yapmak isteyen gruplara ve şahıslara acımasızca, vahşice, barbarca müdahale edilmesi emrini verdiler ve birçok insan tartaklandı gözaltına alındı.

Hiçbir şekilde polise karşı mukavemet etmeyen böyle bir düşüncesi dahi olmayan göstericiler öldüresiye darp edildiler. Neydi bu insanların suçları? Sadece ve sadece Müslüman kardeşlerimizi hunharca katleden Yahudi köpeklerine karşı Türkiye'den yapılan ticaretin kesilmesiydi. Vel hasılı kelam İsrail ile alakalı yapılan gösterilere acımasızca müdahale edilirken Portakal Çiçeği Karnavalı adı altında birçok günahın serbestçe işlenmesine ve bunu güvenlik güçleri nezaretinde koruma altına alınması insanın kanını dokunan bir başka nokta.

Bu yapılan âdi bir çifte standart’tan başka bir şey midir? Neyse asıl konumuza dönecek olursak, Sonuç olarak;  Bu güzel şehrin bir evladı ve toplum ahlakının muhafazası konusunda hassasiyet sahibi her vatandaş adına buradan sesleniyorum.

Ey makam sahipleri ve Ey muktedirler. Bu kadim toplumun aklıyla alay etmeyin, geçmişten gelen ahlaki ve kültürel yapısı ile oynamayın, Sizler Genç neslin, Can, Mal, Akıl Din ve Irz emniyetini korumakla görevli iken, onları günaha ve eğlence adı altında gayri ahlaki etkinliklere sevk etmeyin, bu yolu kolaylaştırmayın.

Portakal Çiçeği Karnavalı adı altına gizlenmiş ancak, aslında toplumun ahlakını bozmak için uygulamaya koyulan, kültürümüzle uzaktan yakından alakası olmayan gayri ahlaki düzenlemeleri derhal yürürlükten kaldırın.

Bu anlamda yetkili makamlarda oturan herkesi aklıselim davranmaya, toplumu yozlaştıracak program ve etkinliklere değil, Gençlerimizi milli ve manevi duygulara özendirecek uygulamalara Ön ayak olmaya, genç kuşağı bu yöne kanalize edecek etkinlikler ve programlar düzenlemeye davet ediyorum.

Son olarak şunu belirtmeliyim ki, Allah Resulü-sallallahu aleyhi ve selem- şöyle buyurdu: “Kim iyi bir duruma önayak olursa, kendinden sonra bunu devam ettiren olursa, onu yapana yazılan sevap kadar ona da yazılır, onların mükâfatından hiçbir şeyi de eksiltmez, Kim de kötü bir duruma önayak olursa kendinden sonra bunu devam ettirin olursa, onu yapana yazılan günah kadar ona da yazılır. Onların günahından hiçbir şeyi de eksiltmez”vesselam.