GÜNCEL HABERLERİ

"Erdoğan'a Yakın Medya Ali Babacan Tarafına mı geçiyor?"
17 Ağustos 2019, 17:33 0
"Erdoğan'a Yakın Medya Ali Babacan Tarafına mı geçiyor?"
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakın duran medyanın AKP'den ayrılarak yeni parti kuracağı belirtilen Ali Babacan tarafına geçebileceği iddia edildi. 23 Haziran tarihinde tekrarlanan İBB Başkanlığı seçimi sonrası kurucusu olduğu AKP'den istifa eden eski bakanlardan Ali Babacan'ın yeni parti kuracağı belirtiliyor. Yeni parti kurması beklenen Babacan'a Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakın duran medyanın destek vereceği iddia edildi.
Menderes'in Torunu Ali Babacan'ın Partisinde Lider mi Olacak?
17 Ağustos 2019, 17:24 0
Menderes'in Torunu Ali Babacan'ın Partisinde Lider mi Olacak?
AKP'de kurucular kurulu üyeliğinden istifa ederek yeni parti çalışmalarına resmen başlayan Ali Babacan'ın partisinin kadrosunda eski merhum Başbakan Adnan Menderes'in torununun adı da geçiyor. 1950-60 yılları arasında Başbakanlık yapan Adnan Menderes'in torunu Prof. Dr. Adnan Menderes'in, Ali Babacan'ın kuracağı yeni partinin başına geçeceği ileri sürüldü. İddianın sahibi Ahmet Hakan, "Sağdan soldan kulağıma çalınıyor: Adnan Menderes’in bir torunu varmış... Adı Adnan Menderes’miş... Ali Babacan’ın partisine lider olabilirmiş... Falan..." 
Gençler Gidiyor, Gidenler Geri Dönmek İstemiyor....  Neden mi....?
16 Ağustos 2019, 18:23 0
Gençler Gidiyor, Gidenler Geri Dönmek İstemiyor.... Neden mi....?
Yeni Şafak yazarı Özlem Albayrak, Türkiye’nin bir ‘beyin göçü’ sorunu olduğunu belirterek ve bunun orta vadede ülkeye ‘büyük zarar’ vereceğini belirterek, “Gidenlerin gitme nedenlerinin başında ise iki başlık geliyor, birincisi Türkiye’de ifade özgürlüğünün olmadığının düşünülmesi, ikincisi ise kariyer ve iş bulma konusundaki umutsuzluk. İlk maddeye baktığımızda, evrensel hukuk kurallarıyla çelişen gözaltı ve tutuklamaların Türkiye’de ifade özgürlüğü düşüncesini sakatladığı ortada” 
"Erdoğan, Taksicilere 'Araçların Tamamını Volkswagen’e Çeviririz....''
16 Ağustos 2019, 18:14 0
"Erdoğan, Taksicilere 'Araçların Tamamını Volkswagen’e Çeviririz....''
Fatih Altaylı: Üzüldüm; taksicilerin yerli üretim elektrikli otomobilimize müşteri olacağını umuyordum. HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Taksiciler Esnaf Odası Yönetimi ve başkan Eyüp Aksu’nun Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü, yapılan görüşmede Erdoğan'ın taksicilere bir söz verdiğini aktardı. Buna göre Erdoğan; "Taksilerin tamamını Volkswagen’e çeviririz. Sizin için özel bir model üretmelerini isteriz" demiş.
Hakan Albayrak'tan Kurtulmuş'a Tepki: ''Çok Ayıp Bir Şey."
16 Ağustos 2019, 16:58 0
Hakan Albayrak'tan Kurtulmuş'a Tepki: ''Çok Ayıp Bir Şey."
Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un yeni parti kurması beklenen Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a yönelik sarfettiği “Yeni parti kurma çalışmasında olanlar iktidara gelmek için değil, AK Parti zaafı üzerinden yürüyor, Cumhurbaşkanlığı seçimine odaklı bir politika yürüteceğe benziyor. Cumhur İttifakı’nın yüzde 52’si üzerinden 3-5 puan alma hesapları var…”
''Lopez'i İzleyenler Arasında AKP'liler de Varmış, 300.000 Llira.....''
15 Ağustos 2019, 19:02 0
''Lopez'i İzleyenler Arasında AKP'liler de Varmış, 300.000 Llira.....''
Abdurrahman Dilipak “Biz eskiden eskiden!” başlıklı yazısında, “6 Ağustos’ta Jennifer Lopez’i ön sırada izlemek için 300.000 lira, giriş için 2000 lira verip 11 Ağustos’ta 500 lira verip kurban keserek günahlarını affettireceklerini sananların aklına turp sıkayım!. ‘Tanrı kral Agustus’a emanetsiniz, eğer aklınıza başınıza toplamazsanız, öbür dünyada o bulunduğu yerde sizi bekliyor olacak.. Hem zaten bu ay ona adanmıştı değil mi!” ifadelerini kullandı.
''ABD Müzakere Masasına PKK’nın Sunduğu Planı Koymuş''
15 Ağustos 2019, 18:51 0
''ABD Müzakere Masasına PKK’nın Sunduğu Planı Koymuş''
YPG/PKK’nın ABD’lilere sunduğunu söylediği bu planın ayrıntıları 19 Temmuz tarihli PKK yandaşı medyada ve Fehim Taştekin’in kaleminden BBC Türkçe’de manşetten yer aldı. YPG/PKK’nın Suriye’deki sözde komutanı Şahin Cilo kod Ferhad Abdi Şahin’nin manşetlere taşınan bu çoklu röportajı; Fehim Taştekin’e, Hayko Bağdat’a, Ergun Babahan’a (!) ve PKK’nın yayın organlarından Erdal Er’e verdiği görülüyor. 
AK Partili Ceylanpınar Belediyesinde Akaryakıt Vurgunu, Milyonlar....
15 Ağustos 2019, 18:36 0
AK Partili Ceylanpınar Belediyesinde Akaryakıt Vurgunu, Milyonlar....
Ceylanpınar Belediyesi'ndeki skandal İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin incelemesi sonrası ortaya çıktı. AKP'li belediye alınmayan akaryakıta milyonlar ödeyip sahte imzalarla fatura düzenlenmiş. Ak Parti'nin yönettiği Ceylanpınar Belediyesi’nin alınmamış malzemelere milyonlarca lira ödediği ortaya çıktı. Sahte imzalarla belediyeye mal alınmış gibi gösterildiği, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yardım için gönderdiği park malzemelerini dahi kendileri satın almış gibi fatura düzenlendiği ortaya çıktı. 
'AK parti İçinde Kazan Kaynıyor..... Herkes Eteğindeki Taşı Dökse...!
15 Ağustos 2019, 18:22 0
'AK parti İçinde Kazan Kaynıyor..... Herkes Eteğindeki Taşı Dökse...!
AKP içinde iyice kızışan ayrılık ve yeni parti konusunu masaya yatıran Ahmet Taşgetiren; Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan sürecini irdeledi."Muhafazakâr camianın gündemi" başlığı ile bugünkü Karar gazetesinde yayımlanan yazısında Ahmet Taşgetiren, Yeni Akit gazetesinde yazan Abdurrahman Dilipak'a da atıf yaptığı yazısında bazı önerilerde bulundu. Sıraladığı önerileri "Biliyorum 'uçuk' şeyler bunlar." diyerek bitiren Taşgetiren, "Herkes eteğindeki taşı dökse...
AK Parti İçin Kabine Değişikliği Yeterli Görünmüyor, Değişim Şart....
15 Ağustos 2019, 18:14 0
AK Parti İçin Kabine Değişikliği Yeterli Görünmüyor, Değişim Şart....
31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinden ağır yenilgiyle çıkan AKP'de kabine değişikliği ve partide koltuk değişiklikleri sürekli konuşuluyor. Peki, kabine değişikliği AKP için yeterli mi? Ahmet Davutoğlu'nu Başbakanlıktan istifaya götüren süreçte Mustafa Karaalioğlu da basın camiasında koltuğundan olan isimlerden biri olmuştu. Karaalioğlu, önce Star Medya Grubundaki CEO koltuğundan, daha sonra da TRT'deki "yorumculuk" görevinden edilmişti.