8 saat önce GÜNCEL

"Tüm dünyanın ayağa kalktığı, tepki gösterdiği bir dönemde Gazzeli mazlumların acılarını yerel seçimlere alet etmek ahlaksızlıktır, seviyesizliktir, vicdansızlıktır!"

8 saat önce GÜNCEL

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Bakırköy'de katıldığı bir etkinlikte Gazze'ye yapacakları yardımlar için milletin gerçek belediyecilikten yana tavrını koyması gerektiğini belirterek "

9 saat önce EKONOMİ

Tüm Emeklilerin Sendikası Genel Başkanı Zeynel Abidin Ergen, “Türkiye’de, para yok mantığı geçersizdir. Yıllara baktığımızda bütçeden yüzde 18-19 civarında emeklilere pay ayrılıyordu, bugün ise bu pay yüzde 10,1. Genel bütçeden ayrılan pay yüzde 40 civarında düşmüş.

9 saat önce GÜNCEL

Geçtiğimiz yıla oranla fahiş oranda artan cep telefonu paket ve tarife fiyatlarına vatandaşlar tepki gösterdi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (BTK) yapılan şikayetler artarken, kurumun operatörlere getirdiği tavan fiyat uygulaması da sorunu çözmede yetersiz kaldı.

14 saat önce GÜNCEL

'Ne yediğimizi, ne içtiğimizi bilmiyoruz. Belediyelerin elinden yetki alındıktan sonra Tarım ve Orman Bakanlığının kadroları bu denetimler için yeterli değil, işimiz ihbara kaldı.

14 saat önce DÜNYA

Türkiye, AKP döneminde dünyada en fazla mülteciye sahip ülke haline gelirken Antalya Diplomasi Forumu'na katılan Macaristan Başbakanı Orban, Erdoğan'ın göçmen politikasıyla Avrupa'yı kurtardığını söyledi.

14 saat önce GÜNCEL

Vali ve İl Jandarma Komutanı'nın seçim turuna çıkıp destek verdiği AKP'li adayın, kamu kurumlarını gezip memurlara propaganda yaptığı ortaya çıktı. YSK'nın 1 Ocak 2024 ile 30 Mart 2024 tarihleri arasında kamu binalarında sözlü propaganda yapılmasını yasaklamıştı.

15 saat önce GÜNCEL

Türkiye’nin toprakları haraç mezat vatandaşlık uğruna Araplara satılıyor. Bu satışlardan biri de eşsiz doğaya sahip Balıkesir’in Havran İlçesine bağlı Dereören ve Eymür Mahallesi’nde yaşandı. Olayı yerinde inceleyen...

15 saat önce GÜNCEL

Sosyal medya platformu X, Türk hükümetinin İliç maden faciasıyla ilgili üçü Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a ait olmak üzere 45 paylaşımın kaldırılmasını talep ettiğini ifade etti. X, şirketin verilen kaldırma kararları için bir üst mahkemeye...

15 saat önce GÜNCEL

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü detaylı bir soruşturma, Adnan Oktar Cemaati Silahlı Suç Örgütü'nün şifreli haberleşme ağını deşifre etti.