Kan ağlayan halk, sokaklara dökülse de… İktidar partisi dâhil tüm siyasi partiler miting yapsa da ülkemiz adına aslında değişen hiçbir şey olmamış!

Yenişafak-Aydınlık polemiği... Konu: Doğu Perinçek, “Perinçek 15 Temmuz’u Nasıl İstismar Etti?” Yenişafak-Aydınlık polemiği... Konu: Doğu Perinçek, “Perinçek 15 Temmuz’u Nasıl İstismar Etti?”
İsrail - Türkiye ilişkisinde hiçbir değişiklik yok

İnanılır gibi değil ama resmi makamların açıklaması aynen bu yönde.

Anadolu Ajansının haberine göre İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lior Hayat, son gelişmelere rağmen  Ankaraile  Tel- Aviv arasındaki diplomatik ilişkilerde bir değişim olmadığını açıkladı. Gazze’de yaşanan insanlık dışı katliamlara rağmen Ankara ile Tel Aviv arasında diplomatik olarak değişen hiçbir şey olmamış.

“Sadece Türkiye’nin Tel Aviv büyükelçisi değerlendirme yapmak için Ankara’ya gitti”

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lior Hayat, Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar’ın istişarelerde bulunmak üzere Ankara’ya geri çağrılması ve Türkiye’nin İsrail’in abluka altındaki  Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılara ilişkin tutumu hakkında konuştu. Bu gelişmelerden sonra İsrail ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin değişmediğini açıklayan Hayat, “Böyle bir krizi nasıl önleyeceğimizi yeniden düşünmeliyiz” ifadesini kullandı.

Kaynak: Milli Gazete

Editör: Ahmet Kacır