7 Ekim'de Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın İsrail'e saldırısından sonra binlerce insan yaşamını yitirirken, dikkat çekici bir detay gündem oldu.

Orta Doğu’da sular durulmuyor… Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın 7 Ekim’de İsrail’e gerçekleştirdiği saldırı sonrasında İsrail ordusunun sivil ayrımı yapmaksızın Filistin’i bombalamasına tepkiler her geçen gün artıyor.

Havadan saldırıların yanı sıra kara operasyonu gerçekleştiren ve kapsamlı bir işgal planı üzerinde çalıştığını duyuran İsrail’e karşı savaşan Hamas’la ilgili dikkat çekici bir detayı İngiliz medyası paylaştı.

İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden The Times, Hamas ile İsrail arasındaki savaşta çok ciddi bir teknoloji farkı olduğuna dikkat çekti. Makalede, “İsrail ile Gazze’deki Hamas arasındaki savaş, yapay zeka ile donanmış üstün bir askeri güç ile savaşta kanıtlanmış ve bilenmiş asimetrik savaşın tüm becerilerini kullanan bir düşman arasındaki bir çatışmadır” denildi.

Ebu Ubeyde "Husilere, Haşdi Şabi'ye, Hizbullah'a" Teşekkür Etti! Siyonist Mezhepçiler İşsiz Kaldı Ebu Ubeyde "Husilere, Haşdi Şabi'ye, Hizbullah'a" Teşekkür Etti! Siyonist Mezhepçiler İşsiz Kaldı

Hamas’ın taktiklerinin son dönemde başarılı olduğu belirtilirken insansız hava araçlarının aktif olarak kullanıldığına dikkat çekildi.

HAMAS’IN EN BÜYÜK GÜCÜ SÜRPRİZ SALDIRILAR

Buna karşılık olarak İsrail’in de Gazze’ye gelişmiş silahlarla ve hedefleme sistemleriyle saldırdığına vurgu yapıldı. İsrail’in 7 Ekim’den beri 12 binden fazla hedefi vurduğu belirtilirken, bunu yapay zeka ve otomatik araçlar sayesinde gerçekleştirdiği de aktarıldı. The Times’a konuşan İsrailli kaynaklar,  İsrail ordusunun bir süredir yapay zekayı kullandığını da belirtti.

Makalede, “Buna karşılık Hamas’ın en büyük taktiği sürpriz yapması. Gazze’deki yeraltı tünellerinden çıkan vur-kaç metodu sayesinde İsrail ordusu püskürtülüyor” yorumu yapıldı. İsrail ordusunun Hamas ile bu tür sürpriz saldırılarla karşı karşıya gelmemek için yeraltı tünellerinin girişlerini bulmayı amaçladığı da ortaya çıktı. Sözcü