İYİ Parti Balıkesir Milletvekili adayı Turhan Çömez, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın 'Aile ve Gençlik fonu' planını anlattı.

Mahfi Eğilmez'den Ramazan Pidesi Üzerinden Ekonomi Dersi:''Gerçek Enflasyon Yüzde 130'' Mahfi Eğilmez'den Ramazan Pidesi Üzerinden Ekonomi Dersi:''Gerçek Enflasyon Yüzde 130''

Sözcü TV'de ekrana gelen 'Başkent Kulisleri' adlı programın konuğu, İYİ Parti Balıkesir Milletvekili adayı Turhan Çömez oldu. Gelen bir soru üzerine Turhan Çömez, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın 'Aile ve Gençlik fonu' planını aktardı.

"SON DERECE BİR ADIM"

"Bunun iki nedeni var. Erdoğan taraftar toplamaya çalışıyor. Taraftarlarını konsolide etmeye çalışıyor." diyen İYİ Parti Balıkesir Milletvekili adayı Turhan Çömez, "Bunun için paraya ihtiyacı var. Öte yandan seçime giderken ağırlıklı olarak ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlara ve kendi taraftarlarına katkı sağlayacak projeler üretmeye çalışıyor. Buradan elde geçen para tamamen Erdoğan'ın istediği yerlere verilecek. Kendi yandaşlarına para boca edecekler. Finans maalesef madenlerden karşılanacak. İşte bu kısma Erdoğan el koyuyor. Son derece yanlış bir adım" ifadelerini kullandı.