Kendilerini Tevrat Yahudileri olarak tanımlayan Siyonizm karşıtı sosyal medya sayfası Torah Judaism, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Filistin'de barışın sağlanması için açık çağrıda bulundu. İsrail'in Yahudi ve Müslümanlara zulmettiğini belirten Torah Judaism, Türk askerinin barış gücü olarak Gazze'ye gönderilmesini istedi.

SELMAN CÖMERT

Siyonizm karşıtı Torah Judaism grubu X hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Filistin'de barışın sağlanması için açık çağrıda bulundu. Türkiye'nin, "tıpkı Azerbaycan'a yaptığı gibi Filistin halkına ve Gazze'ye yardımda bulunabileceğini" savunan grup, Türk askerinin Gazze'ye barış gücü olarak girmesi için çağrı yaptı.

Yahudilerin de İsrail tarafından zulme uğradığını öne süren grup şu açıklamayı yaptı:

"Tevrat Yahudileri olarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a açıkça çağrıda bulunuyoruz. Filistin topraklarında barışı sağlamak için Türk askerlerini barış gücü olarak Gazze'ye gönderin. Aksi takdirde İsrail katliamlara ve zulme devam edecektir. Siyonistler Yahudilere ve Müslümanlara zulmediyor. Türkiye Filistin'i bir devlet olarak kabul ediyor. Tıpkı Azerbaycan'a yaptığı gibi Filistin halkına ve Gazze'ye askeri yardımda bulunabilir."

https://twitter.com/i/status/1712053650833526917