"Biz Erbakan İle Yollarımızı Ayırdık" Diyenlerle İttifak Kurulamaz "Biz Erbakan İle Yollarımızı Ayırdık" Diyenlerle İttifak Kurulamaz

Bilim Akademisi üyesi, jeolog Naci Görür'ün Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depreme ilgili olarak 3 gün önce uyarı yaptığı görüldü. 

Sabah 04.17'de Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 büyüklüğündeki deprem meydana geldi. Deprem; Kahramanmaraş’ın yanı sıra Gaziantep, Malatya, Batman, Bingöl, Elazığ, Kilis, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Adana, Osmaniye ve Hatay’da da hissedildi. Büyük yıkıma ve can kaybına neden olan depremin ardından dördüncü seviye alarm verildi. 

Arama kurtarma çalışmaları devam ederken, depremle ilgili olarak Prof. Dr. Naci Görür'ün 3 gün önce uyarı yaptığı görüldü. 

Prof. Görür, 3 Şubat'taki tweetinde "Yarbaşı-Düziçi/Osmaniye’de 4,2 deprem oldu. Deprem Doğu Anadolu Fay Zonunda. Bu zonun Çelikhan-Erkenek-Maraş kesiminden endişe ediyoruz. Bu kesimi NE ucundan 2020 Elazığ depremi yükledi. Bu deprem de küçük de olsa SW ucundan zorladı. Bu uçta son deprem 1998 Adana Depremi. Sevgi..." ifadesini kullandı. 

Görür depremin ardından yaptığı paylaşımda ise, "Arkadaşlar, çok üzgünüm ama Maraş’ın Pazarcık yöresinde 7,5 büyüklüğünde deprem oldu. Çok büyük bir deprem umarım zaiyatımız az olur. Bu depremin gelmekte olduğunu yer bilimciler olarak söyleye söyleye, yaza yaza dilimizde tüy bitti. Hiç kimse ne diyorsunuz diye tepki bile vermedi" ifadesini kullandı.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı'ya konuşan  Görür, "Gece 4’de uyandırıldım. Bir saat ağladım. Hâlâ ağlıyorum. Yıllardır uyardığımız yer. Tek bir yerel yönetici arayıp ‘ne yapalım?’ demedi. Bunca uyarıyı niye yaptık?” dedi.