Siyonist İsrail, Gazze’de 100 gündür soykırım yapıyor. Dünyanın gözü önünde tam bir Siyonist vahşetin yaşandığı ve 23 bin 843 şehidin olduğu Gazze’de şehitlerden 10 bin 400'ü çocuk, 7 bin 100'ü ise kadın.

Erdoğan’dan Esad’a Zeytin Dalı: Dargınlığı Aşmak Suretiyle Yeni Süreci Başlatalım, Görüşme Bağdat'ta... Erdoğan’dan Esad’a Zeytin Dalı: Dargınlığı Aşmak Suretiyle Yeni Süreci Başlatalım, Görüşme Bağdat'ta...

Hamas’ın 7 Ekim’de başlattığı Aksa Tufanı Operasyonu’nun yenilgisini unutturmak isteyen İsrail’in 100 gündür Gazze ’de  Soykırım yapıyor.

İslâm âlemi başta olmak üzere dünyanın seyrettiği vahşette İsrail rejimi, kadın, çocuk, yaşlı demeden soykırım suçu işliyor.

10 BİN 400 ÇOCUK,  7 BİN 100 KADIN ŞEHİT EDİLDİ

İsrail soykırımının üzerinden 100 gün geçti. Siyonist İsrail her zamanki gibi sivilleri hedef almaya devam ediyor. Hamas Hükümet Medya Ofisi, İsrail işgal rejiminin yaptığı soykırımda şehit ve yaralı sayısını açıkladı. İşte bu güne kadar soykırımda şehit olan, yaralanan ve kayıp olan Gazzeliler:

  • 30 bin 843 Gazzeli şehit ve kayıp.
  • 23 bin 843 şehit hastanelere ulaştı.
  • 10 bin 400 çocuk,
  • 7 bin 100 kadın,
  • 337 sağlık personeli,
  • 45 Sivil Savunma,
  • 117 gazeteci şehit edildi.
  • 7 bin kişi  kayıp, bunların %70'i çocuk ve kadın.
  • 60 bin 317 İnsan yarlandı.

İSRAİL HİÇBİR HEDEFİNE ULAŞAMADI

İşgal ettiği Filistin’de binlerce Müslüman’ı katleden İsrail rejimi, 100 gündür de  Gazze’de soykırım yapıyor. İsrail rejimi, Gazze’ye yönelik başlattığı saldırılarda HAMAS’ın askeri yeteneklerini ortadan kaldırmak, Gazze halkını çöle sürmek, İsrailli esirleri kurtarmak ve Kassam Tugaylarının lideri Muhammed ed-Dayf'i şehit etmeyi amaçlıyordu. Geçen yüz günde hedeflerinin hiçbirine ulaşamayan Siyonist İsrail, Gazze’de tam bir bataklığa saplanarak çok sayıda askerini ve zırhlı aracını kaybetti.

KASSAM TUGAYLARI İSRAİL’E GAZZE’Yİ DAR EDİYOR

Milli Gazete'de yer alan habere göre, Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları savaşçıları savaşın ilk günüymüş gibi mücadeleye devam ederken Gazze halkı da İsrail soykırımına rağmen topraklarını terk etmiyor ve sekinet içerisinde vatanlarını savunuyor. İsrail rejimi ise her geçen gün daha çok askerini kayıp veriyor. TRT'nin verdiği son bilgilere göre Gazze Şeridi'ne saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana 187'si karadan işgal sürecinde olmak üzere 521 asker öldürüldü.

Editör: Ahmet Kacır