Fatih Terim fonuna para kaptıran Bülent Çeviker konuştu. Seçil Erzan'ın kendisine "Fatih Terim'in fonu olduğu duyulursa, Terim bu işten çok rahatsız olur" dediğini belirten Çeviker parayı bankanın önünde kameraların görmediği bir noktada teslim ettiğini söyledi.

Aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera, Emre Çolak, Volkan Bahçekapılı, Buse Terim ve Selçuk İnan gibi isimlerin de olduğu 18 kişinin ‘Fatih Terim fonu’ adı altında milyonlarca dolar  dolandırıldığı iddia edilen davada yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Soruşturma, iş adamı Bülent Çeviker'in bankaya giderek parasını çekmek isterken dolandırıldığını öğrenmesi ve suç duyurusunda bulunması üzerine başlatılmıştı.

Davanın şikayetçilerinden iş adamı Bülent Çeviker açıklamalarda bulundu.

Yenişafak-Aydınlık polemiği... Konu: Doğu Perinçek, “Perinçek 15 Temmuz’u Nasıl İstismar Etti?” Yenişafak-Aydınlık polemiği... Konu: Doğu Perinçek, “Perinçek 15 Temmuz’u Nasıl İstismar Etti?”

"SEÇİL HANIM FATİH TERİM FONU’NUN GİZLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ"

Yaşadıklarını anlatan Bülent Çeviker, "  Deniz Bank'ın Florya şubesinin 15 yıllık müşterisiyiz. Bankada görevli bir çalışan ayrılınca onun yerine Seçil Erzan geldi. Yaklaşık 12 yıldır Seçil hanımı banka müdürü olarak tanırım. Seçil hanım bize Fatih Terim'in bir fonu olduğunu söyledi getirisinin de yüksek olduğunu vaat etti. Bunun üzerine sisteme dahil olduk. Seçil hanım bize, bu fonun genel müdürlükte özel bir ekip tarafından yönetildiğini, başında bankanın genel müdürünün olduğunu, ayrı bir katta bulunduklarını, diğer yatırım, danışmanları ve borsa işlemlerini yapan kişilerle bir bağlantılarının olmadığını, bunlarla hiç temas kurmamamızı, bunun gizli bir fon olduğunu söyledi" şeklinde konuştu.

"SEÇİL FONA GİRİŞ ALT LİMİTİNİN 2 MİLYON OLDUĞUNU SÖYLEDİ"

Daha sonra kendi yatırım danışmanıyla da konuştuğunu anlatan Çeviker, "Ben de bunun üzerine kendi yatırım danışmanımla konuştum. Kendisi de aynı bankada görev yapıyor. Özel fon olabiliyor mu diye sordum, 'Evet oluyor' dedi. O zaman dedi benim adıma da bir tane fon kuralım dediğimde 'Olmaz Bülent Bey, bunun için alt limit 10 milyon dolar' dedi. Benim 10 milyon dolarım olmadığı için bunun mümkün olamayacağını söyledi. Peki, 10 milyon dolarım olsa benim adıma bir fon kurabiliyor musunuz diye sordum. 'Evet, bu tür uygulamalarımız var' dedi. Bunlarla kim ilgileniyor dedim 'Fon yatırım danışmanları ilgileniyor' dedi. Ben Fatih Terim'in fonu var mı dedim. Bana 'Var da diyemem, yok da diyemem. Kişisel Verileri  Koruma Kanunu'na göre bilgiyi paylaşamam' dedi. Ben de Fatih Terim'in özel fonu var. Kişilere ait fonlar oluşabiliyor kanaatine kapıldım, Seçil Erzan fona giriş alt limitinin 2 milyon olduğunu söylemişti. Benim de banka hesabımdaki 1 milyon 920 bin dolar çekildi" dedi.

"PARAYI KAMERALARA GÖZÜKMEYECEK ŞEKİLDE TESLİM ETMEM GEREK"

Milli Gazete'de yer alan habere göre, Seçil Erzan'ın özellikle kameraların görmeyeceği kör bir noktada paranın teslim edilmesini istediğini de belirten Çeviker, "Ben o gün rahatsızdım. Eşim ve oğlum gitti. Bankanın dışında para taşıma firmasından kendisini Ali  diye tanıtan kişiye verdi. Özellikle Seçil Hanım bu özel bir fon olduğu için 'Bankada kameralar var. Kameralara gözükmeyecek şekilde parayı teslim etmem gerek' dedi.” ifadelerini kullandı.

“FON DUYULURSA FATİH TERİM ÇOK RAHATSIZ OLUR”

Çeviker, “Fatih Terim'in fonu olduğu duyulursa Fatih Terim bu işten çok rahatsız olur' dedi. Bankanın dışında kameraların görmeyeceği bir noktada parayı elden aldılar. Daha sonra bankaya gidip bize verilen belgenin üzerindeki kodla bizim burada paramız var, biz o paramızı talep ediyoruz dedik. Bize verilen kodu sistemden tarattırdıklarında 'Böyle bir kod ve para yok dediler. Biz 'seçil Erzan bizi dolandırdı, yurt dışında kaçtı. Düşüncesine kapıldık" dedi.

Editör: Ahmet Kacır