AKP'ye yakın gazeteci Hadi Özışık, kendisine ait Youtube kanalında hayat pahalılığı, emeklilerin sorunları ve devletteki israfa dair değerlendirmelerde bulundu.  “Erdoğan bir yere giderken 500 araç peşinden gidiyor. Yazık günah!” diyen Hadi Özışık'ın sözleri dikkat çekti. 

"VATANDAŞ İNİM İNİM İNLİYOR"

Geçtiğimiz günlerde kardeşi Süleyman Özışık’ı kaybeden İnternethaber Yayın Grubu Başkanı Hadi Özışık, yayınladığı videoda hayat pahalılığından dert yanarak, "Enflasyon canavarı dur durak bilmiyor” dedi. 

Hadi Özışık, şunları söyledi:

“Hayat pahalılığı almış başını gidiyor. Vatandaş inim inim inliyor. Emeklinin hali içler acısı. 2024’e kadar emeklilere ne yapılacak ne edilecek belli değil. Adamlar isyan ediyor, nereye dönsek bu niye böyle oldu, nereye dönsek Tayyip Erdoğan bizi yüzüstü bıraktı diyorlar.”

ERDOĞAN’IN PEŞİNDEN 500 ARAÇ GİDİYOR, YAZIK GÜNAH!

Hadi Özışık, devlette tasarruf edilmesi gerektiğini bir çok insanın söylediğini, ancak söylemlerle eylemlerin birbirini tutmadığını anlattı ve sözü Erdoğan’a şöyle getirdi:

“Bir çok isim ağız birliği etmişçesine devlette tasarruf istiyor. El hak, tasarruf şart. Danışmanlar ordusu, koruma ordusu, devletin imkanlarıyla caka satanlar, elbette bertaraf edilmeli. Erdoğan’ın bir danışmanı bir koruma tahsis edildi. Niye edilir anlamıyorum ama hadi bir tane tahsis edildi. Ama arkada 4 tane polis daha. Bir araba senin önünde. Bir araba senin arkanda. Onların yemesi, içmesi, yemesi vesaire, sadece bir danışmandan bahsediyorum. Tasarruf elbette olmalı. Erdoğan bir yere giderken 500 araç peşinden gidiyor. Yazık günah! Bunların tamamı bertaraf edilmeli.”

Kaynak: Milli Gazete