Gazze’de büyük bir insanlık suçu işleyen katil İsrail rejiminin suç ortağı Amerika Birleşik Devletleri hükûmeti, üniversitelerde önü alınamayan devasa protesto dalgalarıyla boğuşuyor.

ABD’nin en büyük ve köklü üniversitelerinde Filistinli mazlumlar için seslerini yükselten protestocular, ABD ve İsrail yönetimlerini telaşa sevk etti. Siyonist Başbakan Binyamin Netanyahu, Amerikan yönetimine üniversitelerdeki gösterileri durdurma çağrısında bulunurken, Gazzelilerin sesi olan protestoculara nefret kustu.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ, GAZZE İÇİN TEYAKKUZA GEÇTİ

ABD’deki Columbia Üniversitesi’nde başlayan Gazze eylemleri, ülkenin dört bir yanındaki diğer üniversitelere de yayıldı. Maryland Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Brown Üniversitesi, Michigan Üniversitesi ve Texas Üniversitesi’nde binlerce öğrenci, savunmasız Filistin halkına uygulanan soykırımın durdurulması için seslerini yükseltmeye devam ediyorlar.

KATİL NETANYAHU TELAŞLANDI

Amerikan üniversitelerindeki Filistin yanlısı gösteriler, İsrail’in işgalci Başbakanı Netanyahu’yu endişelendirdi. Kampüslerde, katil İsrail’in Gazze’deki sivilleri şehit etmesine karşı devam eden protestolardan endişelenen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “korkunç” diye nitelediği öğrenci gösterilerinin durdurulması çağrısında bulundu. Konuyla ilgili görüntülü İngilizce mesaj yayınlayan Netanyahu, yıllardır arkasına sığındığı Yahudi düşmanlığı yalanına sığınarak Gazze’de akan kanın durmasını isteyen vicdan sahibi öğrencilerin “antisemitist” olduğunu iddia etti.

Tasarrufun Adı Var: AKP İktidarı Yayımladıkları Genelgelere Karşın Lüks Harcamalardan Hiç Vazgeçmiyor Tasarrufun Adı Var: AKP İktidarı Yayımladıkları Genelgelere Karşın Lüks Harcamalardan Hiç Vazgeçmiyor

Kaynak: Milli Gazete