Alparslan Türkeş'in kızı İYİ Parti Milletvekili Adayı Ayyüce Türkeş, babasının kurucusu olduğu MHP hakkında açıklamalarda bulundu. Türkeş, MHP'nin artık babasını temsil etmediğini belirterek, "MHP, şu anda M, H, ve P harflerinden oluşmuş bir parti" dedi. Aynı zamanda Türkeş, siyasete gitmesinin asıl sebeplerinden birinin de Sinan Ateş cinayeti olduğunu söyledi.

İYİ Parti’den milletvekili adayı olan MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş, MHP'nin şu anki durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a Körfezden Gelen Para Tepkisi: 'Bir Seçim İçin Para Dilenenler Sonrasında Emir Alırlar' Davutoğlu'ndan Erdoğan'a Körfezden Gelen Para Tepkisi: 'Bir Seçim İçin Para Dilenenler Sonrasında Emir Alırlar'

Halktv’de Perdenin Önü Arkası programında konuşan Ayyüce Türkeş, "Şu andaki MHP, Türkeş'i temsil etmiyor, MHP, şu anda M, H, ve P harflerinden oluşmuş bir parti" şeklinde konuştu.

İYİ Parti’den aday olması ile ilgili de açıklamalarda bulunan Türkeş, teklifin Meral Akşener’den geldiğini açıkladı.

ayyuce-turkes.jpgAyyüce Türkeş

MHP’den neden aday olmadığı hakkında da konuşan Ayyüce Türkeş, şu ifadeleri kullandı:

"Ben MHP'nin Türkeş çizgisinde olduğunu düşünmüyorum. Özellikle Sinan Ateş cinayetinden sonra, benim temsil ettiğim cami da bunu gördü ki, hiçbir şekilde Alpaslan Türkeş, hukukun üstünlüğünü savunan, kaba kuvvetten yana olmayan, kendisi için hizmet etmiş, ülkü ocakları başkanlığı yapmış kıymetli bir akademisyenin, kaba tabirle aşağılık bir şekilde katledilmesine hiç tepki vermeden durma noktasında olup, bu davranışı kabullenme şeklinde olan insanlarla Alpaslan Türkeş aynı kefede olamaz.

fnoscn5xmaepz50.jpgSinan Ateş

'SİYASETE GİRMEME SİNAN ATEŞ CİNAYETİ NEDEN OLDU'

Benim siyasete girmeme de Sinan Ateş cinayeti de neden oldu açıkçası. Türkeş'in kesinlikle kabul etmediği tanımlar, tutumlar sergilenmekte. MHP şu anda o ruhu kaybetmiş, sadece M, H ve P harflerinden oluşan bir parti olarak görüyorum. Tabii ki tüzel kişiliği benim için çok farklıdır. Babamın kurduğu bir partidir.

Şu andaki MHP, Türkeş'i temsil etmiyor, Türkeş misyonunda değil ve Türkiye'deki bu ayrıştırıcı, bölücü ve hukuku ayaklar altına alıcı tavrı hiçbir Türkeş de kabul edemez.