Yapılandırma yasası ile birlikte trafik cezalarına da yapılandırma geliyor. Borçlarına yapılandırma gerçekleştiren vatandaşlar, peşin ödemeler ile yüzde 25 indirim hakkı elde edip ve aynı zamanda enflasyon farkının da yüzde 90'ını ödemeyecek. Yapılandırmaya başvurmak için son gün ise 31 Mayıs olarak açıklandı.

Vergi ve prim borçlarıyla trafik cezalarının yapılandırılması ile ilgili detaylar belli oldu. Yapılandırılan trafik cezalarında peşin ödeme gerçekleştiren kişiye hem ana parada hem de enflasyon farkında indirim yapılacak. 4 bin 538 liralık borç bin 871 liraya kadar inecek.

YÜZDE 25 İNDİRİM VE ENFLASYON FARKI

Trafik cezası borcu bulunan vatandaşlara, borçlarını peşin ödenmeleri şartıyla anaparada yüzde 25 indirim yapılacak. Enflasyon farkının ise yüzde 90’ı silinmiş olacak.

SON GÜN 31 MAYIS

Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın haberine göre; vergi ve prim borçları ile trafik cezalarının yapılandırılması ile ilgili olarak gerçekleştirilirken başvurular 31 Mayıs tarihine kadar yapılabilecek. Yapılandırmaya başvuranların borçlarındaki gecikme faizi silinerek bunun yerine Yİ-ÜFE hesaplanacak.

48 aya varan taksit imkanından yararlanılması halinde ana para ve Yİ-ÜFE'den oluşan borca belirlenen katsayı eklenecek.

Peşin ödemeyi seçenler ise Yİ-ÜFE tutarının yüzde 90'ını ödemeyecek.

PEŞİN ÖDEYENE YÜZDE 25 İNDİRİM

Yasa, trafik cezaları da dahil idari para cezalarında peşin ödemelerde bir imkan daha sunuyor.

Eğer borç 30 Haziran'a kadar peşin ödenirse, para cezasının aslından da yüzde 25 indirim yapılacak.

Yapılandırma başvurusu için son gün 31 Mayıs.

Sigara İçenleri Üzen Açıklama! Fiyatlara 3 TL'lik Zam Yansıyacak: Seçimden Sonra Zam Bekleniyor... Sigara İçenleri Üzen Açıklama! Fiyatlara 3 TL'lik Zam Yansıyacak: Seçimden Sonra Zam Bekleniyor...

2 BİN TL ALTI BORÇLAR SİLİNECEK

Yeni yapılandırma düzenlemesinde öncekilerden farklı olarak küçük borçların silinmesi olanağı da getirildi.