Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden bu makama seçilmemesinin kendisi için de daha iyi olacağını söyleyen Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, "Bu seçimde Sayın Erdoğan'ın seçilmemesi emin olun sadece ülkemiz için değil kendisi için de bir rahmete vesile olur, daha büyük hataları yapmaması için" dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 28 Mayıs Pazar Günü yapılacak ikinci turu öncesinde, Millet İttifakı'nın ortaklarından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5 televizyonunda Mustafa Yılmaz'ın sunduğu Seçim Özel programına konuk oldu.

Türkiye'nin içinde bulunduğu olumsuz tablo ve geleceğinin nasıl olacağına dair açıklamalarda bulunan Saadet lideri, Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçilmemesinin sadece Türkiye için değil kendisi için de bir rahmete vesile olacağını ifade etti.

'REHAVETTEN KURTARMAK LAZIM'

Karamollaoğlu, seçimle ilgili şunları söyledi:

"Oy vermeyen vatandaşlarımızın tabii düşüncelerini tam olarak kestirmek zor ama bir rehavet var. Bu rehavetten mutlaka kurtarmak lazım. Hakikaten düşünerek, kararlı bir şekilde oy kullanmak lazım. Bu seçimde Sayın Erdoğan'ın seçilmemesi emin olun sadece ülkemiz için değil kendisi için de bir rahmete vesile olur daha büyük hataları yapmaması için.

'BOP NEDİR BUNU BİR ANLATIN'

Türkiye'nin geleceğinden endişe ediyor. Geleceğimiz tehlikede, Biden diyor. Amerika'nın Ortadoğu projesinin eş başkanı kendisi. 'Ben bunu bıraktım' gibi bir şey daha duymadım ben. Ben artık Amerika Birleşik Devletleri’yle beraber eş başkan değilim demedi. Demek ki o devam ediyor. Peki BOP ne, bir de bunu anlatın."