Sigara paket fiyatları için yeni zam dillendirilmeye başladı. Sektör kaynakları sigara fiyatları için zam geleceğini söyledi. Güncel sigara fiyatları için beklenen zamla ilgili bir açıklamada Özgür Aybaş’tan geldi. Sigaraya zam gider artışları ve dışa bağımlılıktan kaynaklandığını sıkça dillendiriliyor.

Bilindiği üzere 2022 yılında sigara paket fiyatları için büyük zamlar görmüştü. Sigaraya gelen paket paket zam sigara için tiryakileri bir hayli üzmüştü.

SİGARA PAKET FİYATLARI ÇOK BAŞKA ZAM İLE ŞOKA UĞRATACAK

2023 yılı ile birlikte güncel sigara paket fiyatları da indirim yerine yine büyük zamlar görmüştü. Sigara tiryakileri indirim beklerken güncel sigara paket fiyatları listesi zamla şoka uğratmıştı.

Geçtiğimiz yıl güncel sigara fiyat listesi 4 TL düzeyinde zam gelmiş daha sonra 1 TL indirim görmüştü fakat yeterli olmamıştı. Bu durumda güncel sigara fiyat listesi hem indirimi hem de zammı bir arada yaşamıştı.

Geçtiğimiz aylarda güncel sigara fiyatları listesi için zam geleceği telaffuz edilmişti. Sigaraya zam miktarı paket başı olarak 5 TL ve 10 TL arasında olabileceği ifade edilmişti.

GÜNCEL SİGARA FİYATLARI 40 LİRAYA DAYANDI

Güncel haliyle sigara paket fiyatları çoktan 30 lirayı aştı. Hatta Parliament sigara paket fiyatı 38 TL’ye satılıyor. Sigaraya çok başka zam! Sigara paket fiyatları birden tavan yapacak paket fiyatı ise 30-37 TL arasında çeşitlerine göre satılıyor.

Sigara paket fiyatları yakın zamanda yeniden zamlanacak. Sigara zam haberi Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş’tan geldi. Aybaş, sigara paket fiyatları için gelecek zamma tarih önümüzdeki 1-2 haftalık süreci işaret etti. Aybaş, “Önümüzdeki 1-2 haftalık süreçte sigarada büyük bir zam geçişi olacak.” dedi.

2023 güncel sigara fiyatları listesi tarafında resmi bir açıklama olduğu taktirde haberimizde yer verilecektir.

Milli Gazete'de yer alan habere göre, Sigaraya zam 5 Ocak'ta 4 TL olarak gelmişti. Zam sonrası 32'TL'ye satılan satılan bir paket sigara fiyatı 36 TL'ye ulaşmıştı. En düşük sigara paketi fiyatı 23 TL olurken en pahalı sigara fiyatı 40 TL'yi bulmuştu.

12 NİSAN TÜM GÜNCEL SİGARA PAKET FİYATLARI TAM LİSTESİ

14 Nisan Marlboro Touch, Parliament, Muratti, Lark, Chesterfield, L&M sigara paket fiyatları tam listesi şöyle:

Uzun Parliament fiyatı: 37 TL

Kısa Parliament fiyatı: 37 TL

Marlboro White fiyatı: 35 TL

Marlboro Touch Blue fiyatı: 35 TL

Marlboro Edge Sky fiyatı: 35 TL

Marlboro Edge fiyatı: 34 TL

Parliment Aqua Blue Slims fiyatı: 38 TL

Davidoff C Line Blue fiyatı: 33 TL

Winston fiyatı: 34 TL

Winston Selender fiyatı: 33 TL

Parliament fiyatı: 37 TL

Kent fiyatı: 33 TL

Marlboro Edge Blue fiyatı: 34 TL

Camel Yellow Tütün 100 gr 55 TL

Marlbora paket fiyatı: 36 TL

Parliament Midnight Blue fiyatı: 36 TL