Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ, Muğla Akbelen Ormanı'nda ağaç kesimine direnen köylülere destek verdi. Özdağ, “Bir hak arayışı var burada, bu hak arayışıyla ilgili kulaklarınızı açın. Duyun bu sesleri, gözlerinizi açın ve görün bu sesleri. Diğer bir yandan da ağzınızı açın lal olmayın. 3-5 tane zengini korumayın” dedi.

Muğla İkizköy’deki kömür maden sahasının genişletilmesi çalışmalarına karşı Akbelen Ormanı’nda 24 Temmuz’da sabah saat 05.30’da Jandarma eşliğinde başlayan ağaç kesimi dördüncü gününde sürüyor. Akbelenlilerin ve çevrecilerin ağaçların kesilmemesi için direnişleri de devam ediyor. Bölgedeki direnişe katılan Saadet Partisi Grup Başkanı ve Muğla Milletvekili Selçuk Özdağ şunları söyledi:

"Bugün burada bir ağaç katliamı var. Ağaç nedir? Bunlar bizim geleceğimiz, suyumuz, havamız, ekolojik dengemiz, hayvanımız, oksijenimiz, her şeyimiz. Orman yangınlarıyla beraber burada bir ihmalin olduğunu gördük. Helikopterler yoktu, uçaklar yoktu ve bu orman yangınlarıyla beraber biz toprağımızı kaybettik. Ekolojik dengemizi kaybettik, hayvanlarımızı kaybettik, geleceğimizi kaybettik.

“5-6 YILLIK KÖMÜR İÇİN ACIMASIZCA AĞAÇ KATLİAMI YAPILMASINI DOĞRU BULMUYORUM”

Akbelen’de ‘yer altından 5-6 yıllık kömür çıkartılacak’ diyerek ki bu kömür enerjisi dünyada fosil enerji olarak değerlendiriliyor ve artık arka plana atılmış vaziyette. Güneş enerjisi var artık dünya çok hızlı şekilde teknolojiyle tanışıyor. Rüzgar enerjisi var bütün dünya artık bununla uğraşıyor. Bir yandan termik santrallerini kapatıyor diğer bir yandan nükleer santrallerini kapatıyorlar ve bir diğer yandan ise bunlarla ilgili olarak enerji açıklarını kapatmak istiyorlar. Burada birkaç iş adamını korumak adına yüz yıllık ağaçları kesiyorlar. Doğru değil. 5-6 yıllık kömür için bu kadar hunharca, acımasızca ağaç katliamı yapılmasını doğru bulmuyorum.

Sayıştay Raporunda Ortaya Çıktı, Erdoğan 'Sorun Ekonomik Değil Psikolojik' Demişti, İşte Saray’ın Bir Yılda Harcadığı Pa Sayıştay Raporunda Ortaya Çıktı, Erdoğan 'Sorun Ekonomik Değil Psikolojik' Demişti, İşte Saray’ın Bir Yılda Harcadığı Pa

“BİR HAK ARAYIŞI VAR BURADA, BU HAK ARAYIŞIYLA İLGİLİ KULAKLARINIZI AÇIN”

‘Dünyanın en büyük sınır güvenliğine sahibiz’ diyorsunuz ve o sınırlarımızdan da insanlar ellerini, kollarını sallayarak geliyorlar. Kim olduklarını bile bilmiyoruz. Jandarma onları görmüyor, polis onları görmüyor. Onlara karşı cop kullanmıyor, onlara karşı İHA’sını, SİHA’sını kullanmıyor ama buradaki vatandaşa karşı, vergi veren, çocuk büyüten, devletine askerliğe giden, yeri geldiğinde şehit olan bu insanlara karşı çok acımasızca davranıyorsunuz. Sayın Erdoğan siz geçmişte muhalefetten geliyorsunuz, size yapılanları doğru bulmuyordunuz 22 yıldır iktidardasınız. Bir hak arayışı var burada, bu hak arayışıyla ilgili kulaklarınızı açın. Duyun bu sesleri, gözlerinizi açın ve görün bu sesleri. Diğer bir yandan da ağzınızı açın lal olmayın. 3-5 tane zengini korumayın.