Uyguladığı yanlış politikalarla Türkiye'yi ekonomik krize sokan iktidar, çareyi yine devletin mallarını haraç-mezat satmakta arıyor. Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre aralarında TEDAŞ ve TEİAŞ'a ait işletmelerinde bulunduğu 12 ildeki 73 taşınmaz özelleştirme kapsamına alındı.

Sıfır Vergisiz İçki İthal Edilecek: Cumhur İttifakı’nın 273 Kabul Oyuyla Alkollü İçki İthalatına İzin Sıfır Vergisiz İçki İthal Edilecek: Cumhur İttifakı’nın 273 Kabul Oyuyla Alkollü İçki İthalatına İzin

Şeker pancarı fabrikaları, tarım alanları, telekomünikasyona hizmetleri derken şimdi de elektrik dağıtım ve iletim şirketleri satışa çıkıyor.

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Mevcut iktidar döneminde yapılan özelleştirmeler büyük tepki çekerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası 12 ildeki 73 taşınmazın satılmasına ilişkin karar Resmi Gazetede yayımlandı.

ÇOK SAYIDA TAŞINMAZ ÖZELLEŞTİRİLİYOR

Söz konusu karara göre, mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı, Ankara, Aydın, Batman ve Kırklareli'nden 1'er, Edirne'den 3, Mersin'den 4, Adana ve Konya'dan 5'er, Antalya'dan 10, Muğla'dan 12, İstanbul ve İzmir'den 14'er taşınmazın özelleştirilmesine karar verildi.

TEDAŞ VE TEİAŞ'A AİT TAŞINMAZLAR ÖZELLEŞTİRİLECEK

Mülkiyeti TEDAŞ'a ait İzmir'in Konak ilçesindeki 1 taşınmaz ve TEİAŞ'a ait aynı yerdeki 1 taşınmaz da özelleştirme kapsamına alındı.

31 Aralık 2027'e kadar tamamlanacak olan söz konusu kararda, taşınmazlar satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar, mülkiyetin gayri ayni haklarının tesisi veya işletme haklarının verilmesi yöntemlerinden biri ya da birkaçının birlikte uygulanmasıyla özelleştirilecek.

Kaynak: Milli Gazete