Kutsal Topraklarda Skandal: Diyanet Eliyle Mağduriyet, Otel Odaları Basıldı, Kapılar Kırıldı, Arafat Yasağı Getirildi Kutsal Topraklarda Skandal: Diyanet Eliyle Mağduriyet, Otel Odaları Basıldı, Kapılar Kırıldı, Arafat Yasağı Getirildi

İktidarı Gazze politikası üzerinden eleştiren Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, İsrail ile yapılan ticarete dikkat çekti. Gemilerin gelip gittiğini belirten Karamollaoğlu, "Üç ay geride kaldı; Gazzeliler açlık ve susuzluktan kırılıyor. Her gün limanlarımızdan İsrail'e gemilerle sevkiyat yapılıyor. Gemiler gelip gitmeye devam ettiği müddetçe; Filistin lehine attığınız sloganlar, İsrail aleyhine kurduğunuz o süslü cümleler sizi bu vebalden kurtarmaz, kurtaramaz" diyerek tepki gösterdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu iktidara Gazze politikası üzerinden yüklendi. İsrail'le yapılan ticarete dikkat çeken Karamollaoğlu, gemilerin gidip geldiğini ifade etti. Atılan sloganların gemilerle yapılan ticaretin vebalini örtemeyeceğini söyledi.

Karamollaoğlu X hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Üç ay geride kaldı; İsrail katliamlarına devam ediyor! Her gün yüzlerce masum Filistinli, bombalar altında can veriyor. Siyonist rejim, hastaneleri, okulları, ambulansları ve ibadethaneleri aralıksız vuruyor. Gazzeliler açlık ve susuzluktan kırılıyor. Daha da vahimi iktidar İsrail’e karşı mangalda kül bırakmazken her gün limanlarımızdan İsrail'e gemilerle sevkiyat yapılıyor.

'İKTİDARI UYARIYORUM; FİLİSTİN'DE YANAN BU ATEŞ EN BAŞTA SİZİ YAKAR'

Buna karşılık iktidarda bulunanlar ise hâlâ algıları yönetmenin, toplumumuzun öfkesini manipüle etmenin, kendilerine güvenen insanlarımızı kandırmanın peşinde. İktidara sesleniyorum; siz unutturmaya çalışsanız da biz unutmayacağız ve unutturmayacağız. İktidarı uyarıyorum; Filistin'de yanan bu ateş en başta sizi yakar.

Gazze'den yükselen çığlıklar sizi perişan eder! Filistinli mazlum çocukların, kadınların, hastaların ahı sizi perişan eder. Limanlarımızdan gemiler gelip gitmeye devam ettiği müddetçe; Filistin lehine attığınız sloganlar, İsrail aleyhine kurduğunuz o süslü cümleler sizi bu vebalden kurtarmaz, kurtaramaz.”

Editör: Ahmet Kacır