PTT'deki yetersiz personel sorununa ilişkin konuşan KESK’e bağlı Haber-Sen Genel Sekreteri İbrahim Damatoğlu, “4 kişinin işini 1 posta emekçisi yapmak zorunda kalıyor. Yöneticiler kargo dağıtır hale geldiler. Bu utanç düzeltilmeli, PTT acilen personel alımı yapmalı” dedi.

Haber-Sen Genel Sekreteri İbrahim Damatoğlu, PTT’nin artık içinden çıkılamaz bir hal almaya başladığına dikkat çekerken bunun temel nedeninin ise personel eksikliğinden kaynaklandığını belirtti.

Birgün gazetesinden Dilan Esen'in haberine göre; işçilere 'zulmedildiğini' vurgulayan Damatoğlu, dağıtım sorunun çözülemediğini aktardı. “Personel eksikliğinden kaynaklı 4 kişinin yapacağı işi bir kişi yapıyor” diyen Damatoğlu, PTT’ye uzun zamandır alım yapılmadığı gibi taşeronlara bırakıldığını söyledi.

YETERSİZ PERSONEL

Damatoğlu, şöyle konuştu:

“Taşeronlara Tebligat Kanunu’na aykırı olarak tebligat dağıttırıyorlar. Çok uyardık ama dinlemiyorlar. Edirne’de bununla ilgili davayı kazandık. Buna rağmen boş vermişlik var. 2 asırlık kurum liyakatsiz ve beceriksizce kanunlar ve kurullar dışı işlemeye devam ediyor. Bunun sebebi PTT emekçileri değil; eş, dost akrabanın ışık hızıyla basamakları çıkarak yönetici olması nedeniyle bu hale geldi. Personeline sahip çıkması gereken kurum, kendi personelini küstürerek işinin ehli kişileri uzaklaştırdı. Yöneticiler kargo dağıtır hale geldiler. Bu utanç verici bir durum.”

Türk Patrona Suriyeli İşçi Çalıştırma Şartı Türk Patrona Suriyeli İşçi Çalıştırma Şartı

PTT yönetimine seslenen Damatoğlu, “Bu kısır döngüden çıkmanın tek çaresi bir an önce PTT’ye personel alımı yapılması. Ülkenin nüfusu artıyor ama postacıların sayısı artmıyor” dedi.