İhracatı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi ve İsrail  rejimi de kabul ederken Müslümanların aç-susuz bırakıldığı ve katliamdan geçirildiği şu günlerde kamuoyu Türkiye’nin en azından ihracatı durdurmasını bekliyor.

Filistin direnişinin 7 Ekim'de başlattığı Aksa Tufanı operasyonu, işgalci İsrail rejimine ağır bir darbe vurdu. Söz konusu operasyonda bini aşkın Siyonist işgalci ölürken İsrail toplumu adeta şok yaşadı. Aksa Tufanı operasyonunun ardından işgalciler zor günler yaşarken içerisinde Türk şirketlerin bulunduğu büyük bir skandal ortaya çıktı. Buna göre Türkiye'deki bazı özel şirketlerin İsrail rejimine gıda sevkiyatında bulunduğu öğrenildi.

İSRAİL REJİMİNE GIDA İHRAÇ EDEN ŞİRKETLER BELLİ

Dünyadaki gemi trafiğini gösteren sitelerden herhangi birine girildiği takdirde İsrail rejimi limanlarında bulunan gemiler görünebiliyor. Söz konusu siteler incelendiğinde ise birçok Türk gemisinin İsrail işgali altındaki topraklara ihracatta bulunduğu görülüyor. Bahsi geçen gemilerin yük gemisi olma özelliği taşıması da dikkat çekiyor. Öte yandan konuya ilişkin açıklamada bulunan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi de yaşanan skandalı doğruluyor. Konuya ilişkin olarak açıklamada bulunan Cumhurbaşkanlığı, uluslararası ticaret yapan bağımsız işletmelerin karşılıklı anlaşmaları gereği birbirleriyle deniz yoluyla ticarette bulunduğu belirtildi.

İSRAİL MEDYASI DA DUYURDU

Türkiye'deki bazı özel şirketlerin İsrail işgali altındaki topraklara gıda sevkiyatında bulunmasına dair İsrail medyasında da bir haber yer aldı. İsrail rejiminin önde gelen yayın organlarından olan Kann News'te yer alan haberde "Türkiye'den gelen dev bir gemi Hayfa Limanı'na yaklaştı. Gemide yüzde 80'i domates olmak üzere 4,5 ton sebze ve meyve bulunuyor. Savaşta birçok tarım alanının zarar görmesi nedeniyle bu ithalat zorunlu oldu" ifadeleri kullanıldı.

Binali Yıldırım İstanbul Adaylık Seçiminde Masrafları İBB’ye Ödetmiş:Harcama Üç Milyon 587 Bin TL Binali Yıldırım İstanbul Adaylık Seçiminde Masrafları İBB’ye Ödetmiş:Harcama Üç Milyon 587 Bin TL

HÜKÜMET, İHRACATI DURDURMALI

Filistin direnişi ile savaş halinde olan ve  Gazze'ye yönelik artarda katliamlarda bulunan İsrail rejimine yönelik gıda sevkiyatı akıllara durgunluk veriyor. Müslümanlarla savaş halinde olan işgalcilere gıda ihracında bulunmanın mantıklı hiçbir tarafı olmazken hükümetten en azından Aksa Tufanı operasyonu sürecinde İsrail işgali altındaki topraklara yönelik ihracatı durdurucu bir karar alması bekleniyor.

Kaynak: Milli Gazete