Habertürk ekranlarında Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) piyasaya taze karkas et satışı yapmayı planlaması üzerine yapılan haberde bir çocuğun cevabı dikkat çekti.

'ESK'nin kararı piyasayı etkiler mi?' başlıklı haberde kasaplara giden muhabir müşterilere sorular sordu. Bir müşteri, "Oğlum askerden gelecek onun için biraz yüklendik" ifadelerini kullandı. Muhabirin soru sorduğu bir çocuk ise, "Annem karne hediyesi et aldı" dedi. Muhabir çocuğu 'tebrik' ederken kasap ise, "Karne hediyesi kasap abisinden 3 kalem pirzola" diyerek eti çocuğa uzattı.

Bu görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Avukat Ergün Kazanır bu görüntüleri Twitter'da paylaşarak, "Az evvel haberlerde seyrettim, kasapta elinde karneyle bir çocuk şey dedi; annem karne hediyesi et aldı… Böyle dünyanın da böyle adaletin de taaa içine…." ifadelerini kullandı.

AK Parti iktidarının tarım ve gıda sektörü başta olmak üzere kötü ekonomi yönetiminin faturası giderek artıyor.  Kırmızı et fiyatlarının yılbaşından bu yana 3 kez zamlanması vatandaşı zor duruma soktu. Vatandaş kırmızı et yemek bir yana dursun tavuk eti dahi yiyemez hale gelirken, acı tabloyu küçük bir çocuk özetledi.

Bugün milyonlarca öğrenci yarı yıl tatiline çıktı. Öğrenciler dönem sonu karnelerini alırken, Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) piyasaya taze karkas et satışı yapmayı planlaması üzerine Habertürk'te yapılan haberde bir çocuğun cevabı dikkat çekti.

Küçük bir çocuk karne hediyesi olarak annesinin kendisine kırmızı et aldığını söylemesi sosyal medyada gündem oldu.