Konya Ardıçlı TOKİ Evleri projesinde birçok hak sahibi evlerine kavuşmayı bekliyor ancak aylardır bitmiş durumda olan evler teslim edilmiyor. TOKİ Ardıçlı Evleri’nde şimdiye kadar 1, 2, 3 ve 6’ncı kısımlar teslim edildi ancak 4 ve 5’inci kısımlar tamamlanmış olmasına rağmen henüz hak sahiplerine teslim edilmedi.

Yetkililerle yapılan görüşmelerde konuya ilişkin bir resmi açıklama yapılmadı. Konuyu değerlendiren Ardıçlı TOKİ Evleri mağdurları, evlerinin en kısa sürede teslim edilmesini istiyor.

Türkiye’nin çeşitli noktalarında yaşanan TOKİ mağduriyetlerinden birisi de Konya’da yaşanıyor. Proje teslim tarihinin 2023 Nisan ayı olduğu TOKİ Ardıçlı Evleri’nin bir bölümü henüz teslim edilmedi. Yüzlerce vatandaşın mağdur olduğu TOKİ Ardıçlı Evleri projesine ilişkin, Millî Gazete olarak yetkililerle yaptığımız görüşmelerde konuya ilişkin bir resmi açıklama alamadık. Dağ Mühendislik’in yüklenici firma olarak çalıştığı TOKİ Ardıçlı Evleri’nde şimdiye kadar 1, 2, 3 ve 6’ncı kısımlar teslim edildi ancak 4 ve 5’inci kısımlar tamamlanmış olmasına rağmen henüz hak sahiplerine teslim edilmedi. Ne TOKİ’den ne de Dağ Mühendislik’ten bir muhatap bulamayan hak sahipleri, yaşadıkları mağduriyeti anlattı.

“BİR MUHATAP BULAMIYORUZ”

Konuya ilişkin Millî Gazete’ye açıklamaya yapan TOKİ Ardıçlı Evleri hak sahiplerinden bir vatandaş, “Ardıçlı TOKİ Evleri’nde hakkımız olan evler bize aylardır verilmiyor. Aynı projenin belli kısımlarını teslim ettiler ama biz halen hakkımız olan evi alamadık. Ne TOKİ’den ne de Dağ Mühendislik'ten bir muhatap bulamıyoruz. Ocak ayında teslim edilmesi gereken evler henüz bize teslim edilmedi. Projenin içinde bazı kısımlar Nisan ayında teslim edildi. Bizim hak sahibi olduğumuz konutlar da bitmiş durumda ama henüz teslim edilmedi. Konuyla ilgili projede çalışan ustalarla konuştuk. O ustalar iskânla ilgili bazı sorunların olduğunu söyledi. En kısa sürede evlerimize kavuşmak istiyoruz. Biz evlerimizin teslim edilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Milli Gazete / Onur Şehmuz Şahin