Gençlerin sorularını yanıtlayacağı Babala TV yayını için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a birlikte katılma çağrısı yapan cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, "Salonda ağırlık AK Partili gençlerimizden oluşacakmış. Yabancı yok, seni de bekleriz. Gençlerin önünde mertçe yüzleşelim" ifadelerini kullandı.

İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimine son sekiz gün kalırken, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YouTube kanalı Babala TV’de, siyasetçilerin soruları yanıtladığı “Mevzular Açık Mikrofon” programına katılacağı açıklandı.

Babala TV’nin kurucusu Oğuzhan Uğur, programla ilgili olarak Kılıçdaroğlu’yla görüştü. Twitter hesabından paylaşım yapan Uğur, “Angara’ya gelmişken program tarihini netleştirmemek olmazdı. Kemal Bey’den onayı bizzat aldım. Bu pazar çekiyoruz. Vatana Millete hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

'AĞIRLIK AK PARTİLİ GENÇLERİMİZDEN OLACAKMIŞ'

Uğur’un tweetini alıntılayan Kemal Kılıçdaroğlu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a programa katılma çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Pazar akşamı çekimdeyiz. Salonda ağırlık AK Partili gençlerimizden oluşacakmış. Dolayısıyla yabancı yok, seni de bekleriz Recep Tayyip Erdoğan. Gençlerin önünde mertçe yüzleşelim” ifadelerini kullandı.

Pazar akşamı çekimdeyiz. Salonda ağırlık AK Partili gençlerimizden oluşacakmış. Dolayısıyla yabancı yok, seni de bekleriz @RTErdogan. Gençlerin önünde mertçe yüzleşelim. https://t.co/dkHQlh0CyU

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) May 19, 2023