Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın 'Kandil' iddialarına tepki gösterdi. "Böyle bir görüşmeye dair elinde uydurma ve montaj olmayan gerçek bir kaset var da bunu yayınlayamıyorsan sen büyük bir yalancısın, müfterisin demektir" ifadeleriyle görüntüleri isteyen Kılıçdaroğlu, "Durmuyor iftiraların, yalanların durmuyor. Müfterisin, günah ve pislik içinde boğuldun. Artık yeter" ifadelerini kullandı...

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, resmi sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'kaset' iddialarına yanıt verdi. 'Kılıçdaroğlu, Kandil ile görüşüyor' ifadelerini kullanan Erdoğan'a sert tepki gösteren Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı vatandaşlardan özür dilemeye davet etti. Elinde bir kaset varsa yayınlaması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Yeter bu iftiralar yeter. Allah’a sığınıyorum dedim. Durmuyor iftiraların, yalanların durmuyor. Müfterisin, günah ve pislik içinde boğuldun. Artık yeter" dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun cümleleri:

"Benim Kandil'deki teröristlerle görüştüğüme dair kasetler olduğunu söyledin. Ey Erdoğan, sen nasıl bir Müslümansın! Böyle bir görüşmeye dair elinde uydurma ve montaj olmayan gerçek bir kaset var da bunu yayınlayamıyorsan sen büyük bir yalancısın, müfterisin demektir.

'MİLLETİMİZDEN ÖZÜR DİLEMELİSİN'

Samimi bir Müslüman olarak inandığım bütün mukaddesler üzerine yemin ediyorum. Hem vallahi hem billahi böyle bir görüşme yoktur, yalandır, iftiradır. Milletimizden özür dilemelisin Erdoğan. Bir insana yakışır şekilde hareket et ve göz göre göre işlediğin bu suçlardan vazgeç.

'GÜNAH VE PİSLİK İÇİNDE BOĞULDUN'

Yeter bu iftiralar yeter. Allah’a sığınıyorum dedim. Durmuyor iftiraların, yalanların durmuyor. Müfterisin, günah ve pislik içinde boğuldun. Artık yeter."