Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye'deki derin ekonomik krizle ile ilgili AKP iktidarının milletin algılarıyla oynadığını ifade etti.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AKP'nin yanlış ekonomi uygulamalarını tenkit ederek TÜİK'in ekonominin gerçek rakamlarını açıklamadığını kaydeden Karamollaoğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Üretim çarkları değil, algı çarkları dönüyor! Gerçek gündemler değil, suni gündemler konuşuluyor! Rakamlarla oynanıyor! Göz göre göre milyonların hakkı gasp ediliyor! Sözde aylık enflasyon %1,18, yıllık enflasyon da %64’müş! Buna TÜİK’in kendi çalışanları bile inanmıyor!"

"KİM KANDIRIYORSUNUZ"

Yüksek enflasyon üzerinden fiyatlardaki oynaklığa dikkat çeken Karamollaoğlu, diğer bir paylaşımında şöyle belirtti:

"Geçen ay 10 liraya aldığımız bir ürün, bu ay 11-12 lira mı Allah aşkına? -Geçen yıl 100 liraya aldığı bir ürünü, şimdi 165 liraya alabilen bir Allah’ın kulu  var mı? Her bir üründe en az 2-3, bazılarında 4-5 katlık bir artış var! Kimi kandırıyorsunuz?"

İnsanımız, geçen sene ödediği kira ve faturalar ile bu yılın tutarları arasındaki devasa farkı görüyor! -Geçen sene 500 liraya doldurduğu alışveriş sepetini, bu yıl 1500 liraya dolduramadığını biliyor! Geliri sadece 1 kat artarken, giderinin en az 2-3 kat arttığını görüyor!"