Mahfi Eğilmez:Kişi Başına Geliri Bir Yılda Nasıl Yüzde 23 Arttırdığımız Mucizesini Anlamak İçin Bu Yazımı Okumanız Lazım Mahfi Eğilmez:Kişi Başına Geliri Bir Yılda Nasıl Yüzde 23 Arttırdığımız Mucizesini Anlamak İçin Bu Yazımı Okumanız Lazım

İlaç fiyatlamasında kullanılan Euro kuru artırıldı. 25 Aralık itibariyle yürürlüğe girecek kararla birlikte ilaç fiyatlarında yüzde 25 zam uygulanacak.

Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Kararda Değişiklik öngören Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre ilaç fiyatlandırmada uygulanan güncel Euro değeri yüzde 25 arttırılarak 17 lira 55 kuruş seviyesine yükseltildi.

Kararla, fiyat korumalı ürünlerde uygulanan barem değeri de euro kurunda yapılan artış kadar güncellendi. Barem değeri fiyat korumalı ürünlerde 60 lira 51 kuruş, diğer ürünlerde ise 31 lira 62 kuruş oldu.

Söz konusu karar 25 Aralık 2023 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek.

O TARİHTEN İTİBAREN  YÜRÜRLÜKTE

25 Aralık’ta yürürlüğe girecek olan karar, güncel olarak 1 Euro değerinde yüzde 25 artırıldı ve 17 lira 55 kuruş seviyesine yükseldi.

Yüzde 25 artış yapılan güncel euro değeri daha önce 14 lira olarak belirlenmişti.

Söz konusu kararda, barem değerleri de güncellendi. Fiyat korumalı ürünlerde uygulanan barem değeri de euro kurunda yapılan güncelleme ile değişti.

Buna göre barem değeri fiyat korumalı ürünlerde 60 lira 51 kuruş, diğer ürünlerde ise 31 lira 62 kuruş oldu.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilaç fiyatlarına ilişkin karar, 25 Aralık’ta yürürlüğe girecek.