Filistin mitingi düzenleyen Erdoğan'a dünyadaki Filistin dostlarından tepki gelmeye devam ediyor. Erdoğan'dan Gazze'yi bombalayan uçakların yakıtlarının Azerbaycan üzerinden Türkiye'ye, Türkiye üzerinden İsrail'e gönderilmemesi talep ediliyor.

Filistin mitingi yapan Erdoğan'a çağrı:

Sosyal medyada  İsrail karşıtı paylaşımlarıyla bilinen Amerikalı siyasetçi Jackson Hinkle,  Filistin  mitingi sonrası Erdoğan'ı eleştirdi.

'İsrail'e petrol verme' başlığıyla Erdoğan'a seslenen Hinkle, aynı başlıkla sosyal medya platformu X'de kampanya başlattı. 

Hinkle, İsrail'in korkunç savaş suçlarına ortak olmak istemeyen herkesi 'İsrail'e petrol verme' başlığıyla  Filistin'e Destek  mitingi düzenleyen Erdoğan'a seslenmeye çağırdı.

Hinkle, daha önce Kaliforniya Eyaletinin 49. Bölge Temsilcisi olarak seçilmişti. Sık olarak sosyal konular ve jeopolitik olaylarda ismi öne çıkan Hinkle Amerikan muhalefetinin en aktif isimlerinden birisi.

PETROL HATTI HARİTASI ACI GERÇEĞİ

Hinkle'ın paylaşımlarında bir harita dikkat çekti. Haritada  Gazze'yi bombardımana tutan İsrail uçaklarının yakıtının güzergahı gösteriliyor. İsrail'e giden petrol Bakü-Tiflis-Ceyhan üzerinden Ashkelon ve Eilat'a gidiyor. Diğer hat ise Kerkük-Musul-Ceyhan üzerinden Ashkelon ve Eliat'a gidiyor. Harita ayrıca Aksa Tufanı ile soğumaya alınan Filistinlilerin doğalgazını Türkiye üzerinden çalınması planındaki boru hattınıda gösteriyor. Bu planlanan hattın Ashkelon-Ceyhan- Samsun arasında kurulması planlanırken Aksa Tufanı operasyonlarıyla şimdilik kimse söz etmiyor.

Erdoğan kazandı Kudüs tehlikede! Filistinlilerin gasp edilen gazı Türkiye üzerinden satılacak...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar NTV televizyonunda katıldığı yayında Filistinlilerin gasp edilen gazının Türkiye üzerinden Avrupa'ya satılmasıyla ilgili kritik açıklamalarda bulundu.

Milli Gazete'den Zeynelabidin Budak'ın Haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim sonrası oluşturduğu yeni kabineye atadığı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar İsrail'e yapacağı ziyaretin tarihini verdi. Ziyaretle birlikte Filistinlilerin Siyonist İsrail tarafından gasp edilen doğalgazının Türkiye'ye getirilmesi ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya satılması planlanıyor.

ÖNEMLİ OLAN GASP EDİLEN GAZIN TÜRKİYE ÜZERİNDEN AVRUPA'YA GİTMESİYMİŞ

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar  NTV kanalında şöyle konuştu:

"Kasım ayı içerisinde planladığımız bir İsrail ziyaretiyle artık bunu hem muhataplarımızla, Enerji Bakanlığıyla yüz yüze oturarak müzakere etmemiz ve orada bu konuda çalışan şirketlerle bir araya gelmemiz noktasında bir niyet ortaya kondu. İsrail doğalgazının Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya gitmesi önemli." 

Denizaltında En Güçlü Ülkeler Belli Oldu: Türkiye'nin Listedeki Sırası Dikkat Çekti Denizaltında En Güçlü Ülkeler Belli Oldu: Türkiye'nin Listedeki Sırası Dikkat Çekti

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın X hesabından paylaşılan videoda şu ifadelere yer verildi:

"Bakanımız Sayın @aBayraktar1: 'İsrail gazının Türkiye’ye gelmesi ve Türkiye’den de Avrupa’ya gitmesi teknik ve ticari olarak en uygun projelerden bir tanesidir.'"