Eski Ülkü Ocakları başkanı Alaattin Aldemir, bir mafya grubu üzerinden Millet İttifakı'nın adayı Kılıçdaroğlu'nun hedef alınacağına dair bir duyum aldığını açıkladı. Devlet görevlilerini göreve çağıran Aldemir, ''Sakın ha. Bu ateş hepimizi yakar. Çok açık söylüyorum." sözleriyle yetkilileri uyardı.

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in danışmanlarından olan ve 2018 yılında MHP'den istifa ederek CHP'ye katılan eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alaattin Aldemir, Halk TV'de katıldığı programda Millet İttifakı'nın adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik bir saldırı olabileceği iddiasında bulundu.

Aldemir şu ifadelere yer verdi:

'SAKIN HA, BU ATEŞ HEPİMİZİ YAKAR'

"Bir mafya grubu üzerinden Kılıçdaroğlu'na hamle yapılacağıyla ilgili duyumlarım var. Devlet görevlilerini göreve çağırıyorum. Hepsi ortağı olur bu işin. Genel başkana haber vermeden ben bunu sizinle paylaşıyorum. Bir mafya grubunun üzerinden, Sinan'a (Sinan Ateş'i kastediyor) yaptıkları gibi bir uyuşturucu grubu üzerinden bir şeyler duyuyorum liderlere yönelik, sakın ha. Sakın ha. Bu ateş hepimizi yakar. Çok açık söylüyorum."

SAKIN HA, BU ATEŞ HEPİMİZİ YAKAR

Alaattin Aldemir açıklamasında şunları söyledi:

“Bir mafya grubu üzerinden Kılıçdaroğlu'na hamle yapılacağıyla ilgili duyumlarım var. Devlet görevlilerini göreve çağırıyorum. Hepsi ortak olur bu işin. Genel başkana haber vermeden ben bunu sizinle paylaşıyorum. Bir mafya grubunun üzerinden, Sinan'a (Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş) yaptıkları gibi bir uyuşturucu grubu üzerinden bir şeyler duyuyorum liderlere yönelik, sakın ha. Sakın ha. Bu ateş hepimizi yakar. Çok açık söylüyorum.”

2016’DA KILIÇDAROĞLU’NUN KONVOYUNA SALDIRILMIŞTI

25 Ağustos 2016 tarihinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şavşat’tan Artvin’e giden konvoyuna Ardanuç mevkiinde roketle yapılmış bir terör saldırısı olmuştu. Saldırı sonucunda Jandarma Er Fatih Çaybaşı şehit olurken iki asker de yaralanmıştı. Saldırı sonrası Kılıçdaroğlu, Şavşat Kaymakamlığı’na sığınmıştı. 22 Mayıs 2018’de yapılan operasyonda konvoya saldıran Velat kod adlı Behçet Avras öldürülmüştü.