Sürekli parti değiştiren  Abdüllatif Şener, geçtiğimiz gün konuk olduğu programda "1. turda Sinan Oğan'a oy verdim. 2. turda ise geçersiz oy kullandım" ifadelerini kullandı. Şener'in, oy kullandığı sandıkta geçersiz oy çıkmadığı tespit edildi. 

VEKİL OLAMAYINCA TEPKİ GÖSTERDİ

Milletvekili olamayınca  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert şekilde eleştiren Abdüllatif Şener, iki seçimde de Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermediğini Halk TV ekranlarında açıkladı. "1. turda Sinan Oğan'a oy verdim. 2. turda ise geçersiz oy kullandım" diyen Şener'in bu açıklamalar büyük tepki çekerken gazeteci Barış Pehlivan Twitter hesabından çarpıcı bir paylaşım yaptı.

Abdüllatif Şener'in oy kullandığı sandıktan geçersiz oy kullanmadığını tutanakla paylaşan Pehlivan, "Edindiğim bilgiye göre, Şener oyunu ailesiyle birlikte Ümitköy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kullandı. Sandık numarası ise 4090. 4090 numaralı sandıkta görevli CHP müşahidi ile görüştüm. Kendisi Şener’in ikinci turda o sandıkta oy kullandığına tanık olduğunu belirtti.

SANDIĞINDAN GEÇERSİZ OY ÇIKMADI

Barış Pehlivan'ın paylaşımı şöyle:

"Abdüllatif Şener, canlı yayında bize “Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turunda Sinan Oğan’a oy verdiğini, ikinci turda ise geçersiz oy kullandığını” söylemişti.

Edindiğim bilgiye göre, Şener oyunu ailesiyle birlikte Ümitköy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kullandı. Sandık numarası ise 4090.

4090 numaralı sandıkta görevli CHP müşahidi ile görüştüm. Kendisi Şener’in ikinci turda o sandıkta oy kullandığına tanık olduğunu belirtti.

Ve ikinci turdaki o sandıktaki tutanakları inceledim.

Buna göre, o sandıkta toplam 321 seçmen oy kullanmış. Sanıktan 57 oy Recep Tayyip Erdoğan’a, 264 oy ise Kemal Kılıçdaroğlu’na çıkmış.

Asıl çarpıcı olan ise şu: Sandıktan hiç geçersiz oy çıkmamış.

Yani, Şener iddia ettiği gibi geçersiz oy kullanmamış. O sırada CHP’den istifa ettiği ve ilk turda Sinan Oğan’a oy verdiği düşünülürse, Abdüllatif Şener’in ikinci turda Erdoğan’a oy verdiği kanısını güçlendiriyor.

Kaldı ki, aynı sandıkta birinci turda çıkan 11 Sinan Oğan oyunun hepsinin Recep Tayyip Erdoğan’a gittiği de gözlemleniyor.

Bu son duruma dair Şener’i aradım, mesaj da attım ancak ulaşamadım.

İşte Abdüllatif Şener’in oy kullandığı sandığa dair 28 Mayıs tarihli sonuç tutanağı…"