Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 14 Mayıs olarak seçim tarihini açıklaması sonrasında önemli gelişmeler ortaya çıkıyor. Erdoğan hakkında dikkat çeken iddialar gelmeye başladı

Seçim süreci 14 Mayıs tarihinin açıklanması sonrasında siyasi arenada gündem olan gelişmeler yaşanıyor.

Kısa Dalga yazarı Sedat Bozkurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kendisini uyaran yol arkadaşlarına sert çıktığını iddia etti.

Bozkurt yazısında Erdoğan'ın yol arkadaşlarına “Fox haber, CHP, muhalefet ağzıyla konuşuyorsunuz, bunların hiçbiri doğru değil” dediğini yazdı.

Bozkurt, yazısında söz konusu iddia ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan’ın. 50 yıllık siyasetteki yol arkadaşları. Aralarında Ekrem Erdem, Feyzullah Kıyıkçı ve Mehmet Müezzinoğlu vardı. Bir araya gelerek Erdoğan’ı ziyaret etme nedenleri AKP açısından hiçbir şeyin iyi gitmediğiydi. Özet olarak, uyarmak için çalmışlardı Erdoğan’ın kapısını. Art arda sıraladılar eleştirilerini. Erdoğan bir süre dinledikten sonra sert çıktı: 'Fox haber, CHP, muhalefet ağzıyla konuşuyorsunuz, bunların hiçbiri doğru değil' Sadece bu ekip değil, eski milletvekilleri ve arkadaşları da yaptıkları görüşmelerde hemen hemen aynı yanıtı alıyorlar. Bu görüşmeler sanırım “eski yol arkadaşlarının” son görüşmeleri. Mesele bununla da kalmıyor. Erdoğan’ın çok önemsediği seçim tarihini bile belirlerken dikkate aldığı “kalp gözü açık” hocaların yanı sıra, pek çok hoca, ilahiyatçı da ülkedeki olumsuzlukların dile getirilmesi için devreye sokulmuş. Ama bunlar da başarılı olamamışlar. Bizlere anlatılanlar bunlar."