Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde yapılaşma tüm hızıyla sürüyor. Gaziantep’te 18 katlı otel projesine onay verildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na başvuruda bulunan şirket, Gaziantep Valiliği’nden “Çevresel etki Değerlendirmesi (ÇED) gerekli değildir” kararı aldı. Şanlıurfa’ya yapılacak 24 katlı otel projesi de ÇED süreci bekleniyor.

Erdoğan’la Görüşen Miçotakis’ten Açıklama: Bunu Erdoğan’a da Söyledim Erdoğan’la Görüşen Miçotakis’ten Açıklama: Bunu Erdoğan’a da Söyledim

Cumhuriyet'in haberine göre; depremden en çok etkilenen kentlerden Gaziantep’teki 18 katlı otel projesine geçen günlerde onay verildi. OSKA İnşaat, Antep’in Şahintepe ilçesinde 2 milyon TL değerindeki otel projesi için haziran ayında ÇED başvurusunu yaptı. Başvuru dosyasının incelenmesinin ardından yaklaşık bir ay sonra projeye “ÇED gerekli değildir” kararı verildi

Bu kararla birlikte deprem bölgelerinden olan Gaziantep’te 2 bodrum kat, 1 zemin kat ve 18 normal kat olmak üzere toplam 21 kattan oluşacak olan otel projesi yapılacak. 238 odalı olması planlanan projede 450 kişilik büyük salon, 50 kişilik küçük salon ve benzeri sosyal alanlar yapılacak.

Şanlıurfa’da da Ömer Bucak İnşaat tarafından yapılması planlanan 24 katlı otel projesi için geçen aylarda ÇED süreci başlatılmıştı. 402 milyon 931 bin TL değerindeki projeye onay verilmesi durumunda bölgeye 248 odalı otel inşa edilecek. Bu otel de zemin altı 2 kat, zemin kat, asma kat ve asma kat üstü 24 kat artı teras olarak planlandı.