Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, TOGG'a ilişkin yaptığı paylaşımında "Milli araba üretmek, alım gücünü o arabayı alacak düzeye çıkarmakla anlamlı olur. Onu da biz gerçekleştireceğiz." dedi.

Yerli elektrikli otomobil TOGG için ön sipariş talepleri alınmaya başlandı. Donanım özellikleri ve batarya kapasitesine göre araç fiyatları 953 bin TL'den başlayıp 1 milyon 215 bin TL'ye kadar çıkıyor. Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan TOGG'a ilişkin paylaşımda bulundu. Davutoğlu, bir asgari ücretlinin TOGG alabilmesi için yemeden içmeden 9.5 yıl para biriktirmesi gerektiğini belirterek "Milli araba üretmek, alım gücünü o arabayı alacak düzeye çıkarmakla anlamlı olur." ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'nun paylaşımı şöyle;

"TOGG satışları başladı hayırlı olsun. Yalnız bir asgari ücretli en uygun modelini almak istese yemeden içmeden 112 ay yani yaklaşık 9.5 yıl para biriktirmesi gerekiyor. Milli araba üretmek, alım gücünü o arabayı alacak düzeye çıkarmakla anlamlı olur. Onu da biz gerçekleştireceğiz."