Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, bir gazetecinin Sinan Ateş cinayeti ile ilgili sorusuna "Hadi işine bak, hadi bakayım" sözleriyle tepki veren MHP lideri Bahçeli için "Kim korkar gazeteciden biliyor musunuz? Şaibeli işleri olan, kirli ilişkiler ağına bulaşan, yalanlarla insanları kandıranlar korkar. Görevini yaparak size akademisyen Sinan Ateş cinayetini soran kadın gazeteciye karşı nezaketsiz tavrınızın altında bu korkular mı var?" dedi.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş’in Ankara'da sokak ortasında suikasta uğrayarak öldürülmesine ilişkin tepkiler ve soru işaretleri sürerken muhalefet liderlerinden de iktidarın sessizliğine yönelik eleştiriler gelmeye devam ediyor.

Son olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün TBMM'deki grup toplantısının çıkışında, bir gazetecinin Sinan Ateş cinayetine ilişkin sorusuna yanıt vermeyerek '' Hadi İşine Bak, Hadi Bakayım'' ifadelerini kullandı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bahçeli'nin bu tavrına tepki gösterdi.

Davutoğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

"Kim korkar gazeteciden biliyor musunuz? Şaibeli işleri olan, kirli ilişkiler ağına bulaşan, yalanlarla insanları kandıranlar korkar. Görevini yaparak size akademisyen Sinan Ateş cinayetini soran kadın gazeteciye karşı nezaketsiz tavrınızın altında bu korkular mı var?"