14 Mayıs seçimlerine 17 gün kala siyasi parti ve cumhurbaşkanı adaylarının programı da yoğunlaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Yozgat'ta yapmasını planladığı miting için camiden çağrı yapılarak anons geçildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler tepki çekti.

Türkiye'nin kaderini belirleyecek 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve Genel Seçim'lerine üç haftadan az kaldı. Siyasi parti ve liderleri çalışmalarını hızlandırdı. Cumhurbaşkanı adayları da birçok ilde mitingler düzenliyor. Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın rahatsızlığı nedeniyle dün gerçekleştiremediği Yozgat mitingi için camiden anons yapıldı.

'BÜTÜN HALKIMIZ DAVETLİDİR'

Gazeteci yazar İsmail Saymaz, yaşananlara dair sosyal medya hesabından video paylaştı. Videoda yer alan cami anonsunda "Saat 3'te Sayın Cumhurbaşkanımız Yozgat'a hızlı tren açılışına ve mitinge gelecektir. Bu nedenle bütün halkımız davetlidir. Boğazlıyan'dan Cumhuriyet Meydanı'ndan saat 12'de araçlar hareket edecektir. Bütün komşulara ilanen duyurulur. Ayrıca kendi özel aracıyla gitmek isteyen komşular var ise bunlara da yardımcı oluruz" ifadeleriyle çağrı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı mitingi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay gerçekleştirdi.