Asgari ücrete yapılan zammın ardından birçok sektörde zamlar ardı ardına gelmeye devam ederken asgari ücret şimdiden erimeye başladı. Bunlardan biri de berber sektörü oldu .Berberlerde yeni yıl zammı yapıldı. Bir ildeki berber ücretleri ise dudak uçuklattı. İşte berber fiyatları...

Yeni yıla girerken saç kesim ve tıraş fiyatlarında da artış oldu.  Antalya'daki berberler saç kesim fiyatlarını  yüzde 80 oranında yükseltti. Antalya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, üyelerine yeni fiyat listesini gönderdi. Buna göre, saç sakal kesimi, ‘Lüks’ tarifeli berberlerde 1100 lira, ‘A’ tarifeli berberlerde 550 lira, ‘B’ tarifeli berberlerde 480 lira ve ‘C’ tarifeli berberlerde 400 lira olarak belirlendi.

Saç kesim fiyatlarındaki bu zam, sosyal medyada kullanıcıların tepkisini çekti.

'Tıraşın de lüksü nasıl oluyor?', 'Altın makasla mı kesiyorlar', 'Tıraş sonu kafanızı altın suyuna mı batırıyorlar?', 'Berber abiler saç sakalı benzinli odun motoruyla mı kesiyorsunuz?', 'Bir adet sıfır fazla eklenmiş sanırım', 'Altın kaplama makasla tıraş olma keyfi için' gibi yorumlarla fiyatlardaki pahalılık eleştirildi.

"ARTAN MALİYETTEN DOLAYI KESİM ÜCRETİNE ZAM YAPILDI"

Artan maliyet sebebiyle kesim ücretine artış yapıldığına değinen Antalya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yüksel Uzun,, "Lüks tarife, alışveriş merkezi ile oteller bölgesinde kullanılıyor. A sınıfı Lara bölgesi ile Konyaaltı ilçesinde, B sınıfı şehir merkezi, C sınıfı da Kepez ilçesi, Varsak bölgesi, Aksu ile Döşemealtı ilçesinde kullanılıyor." ifadelerini kullandı.

Başkan Uzun artan malzeme ve kira fiyatlarını gerekçe göstererek zam yapıldığına değindi.

Ekonomist Mahfi Eğilmez: ''Asgari Ücreti Burada Tutmak İnsanlık Dışı, Enflasyon Düşse Bile Fiyatlar Düşmeyecek'' Ekonomist Mahfi Eğilmez: ''Asgari Ücreti Burada Tutmak İnsanlık Dışı, Enflasyon Düşse Bile Fiyatlar Düşmeyecek''

"ÇOĞUNLUKLA OLUMLU DÜŞÜNCELER ALIYORUZ"

Milli Gaze'tenin haberine göre, Uzun, "Fiyat artışına esnafımızdan, 'Kafede 40 liraya çay içildiği dönemde, ayda bir kere tıraş olmak için bu fiyat ödenir' gibi olumlu tepkiler aldık. Vatandaşın farklı tepkileri de olacak ama çoğunlukla olumlu düşünceler alıyoruz" dedi.

Editör: Ahmet Kacır