İstanbul'da meydana gelen olay 'pes' dedirtti. Esenyurt Belediyesi'ne ait bir ambulansa, içinde yatağa bağımlı ve diyaliz hastaları ekipler tarafından trafikte el konuldu. Belediyeden yapılan açıklamada icra işlemlerine ilişkin kendilerine herhangi bir bilgilendirme yapılmadığı kaydedildi.

Bir kamulaştırma davasından dolayı üzerine haciz kaydı konulan Esenyurt Belediyesi’nin hasta nakil aracı, içerisinde hasta varken haczedildi. Belediye adına tescili bulunan ambulans, bir hastayı İstanbul merkezdeki tam teşeküllü bir hastaneye naklederken, polis ekipleri tarafından durduruldu. Ekipler, icra borcundan dolayı araçta haciz kararı olduğunu ve trafikten men edilmesi gerektiğini belirterek, aracı bağladı.

Ambulans içerisinde bulunan hasta ise, haciz noktasına çağrılan 112 ekipleriyle hastaneye gönderildi. Esenyurt Belediyesi’nin cankurtaranı çekiciyle yed’i emin otoparkına götürüldü.

BELEDİYE 'BİLGİLENDİRME YAPILMADI' DEDİ

Konuyla ilgili açıklama yapan belediye yetkilileri; icraya konu olan karara göre, 2017 yılından önce bir şahsın taşınmazının kamulaştırılmasından fiilen kaynaklı alacak davası sebebiyle ambulansa haciz işlemi yapıldığını belirterek, araca icra konulduğuna ilişkin, belediyeye herhangi bir tebligat gönderilmediğini kaydetti.