Babala TV’de Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kılıçdaroğlu’na İBB’den atıldığını söyleyen Ozan Şimdi'nin İBB çalışanı olmadığı, "Ben hayatımda AK Parti teşkilatlarından içeri girmemiş biriydim, bu seçim maratonu başlayana kadar" diyen Umut Nimet Ataş'ın ise Bakan Soylu ile fotoğrafları ortaya çıktı.

Babala TV isimli Youtube kanalında yayınlanan Mevzular Açık Mikrofon’un son bölümünde Oğuzhan Uğur’un konuğu Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Programa katılan izleyicilerin Kılıçdaroğlu'na soru sorduğu anlar sosyal medyada gündem oldu. Kılıçdaroğlu’na “İBB’den atıldım, hani namus sözü” diye soru soran Ozan Şimdi’nin İBB çalışanı olmadığı ortaya çıktı. İBB'den yapılan açıklamada Şimdi'nin taşeron firma çalışanı olduğu ve ilgili firmanın ihale süresi bitince şahsın tazminatını ödeyerek iş akdine son verdiği belirtildi.

Yapılan açıklamada "İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü 153 Çözüm Merkezi operasyonunu ihale kapsamında dışarıdan yükleniciler ile yönetmektedir. Bu kapsamda çalışan kişiler İBB personeli olmayıp ilgili işi yürüten firma kapsamında çalışmaktadırlar. Her yıl yenilenen ihale süreçleri kapsamında firma değişiklikleri olmaktadır. Ozan Şimdi de ihale kapsamında o dönem bu işi yürüten firmanın çalışanıdır. 2021 yılı sonunda yenilenen ihale ile Çözüm Merkezi işi başka bir firma tarafından yürütülmeye başlanmış, yeni firma ile Ozan Şimdi ile devam etmemiş, kişi tazminatını alarak ayrılmıştır" denildi.

SOYLU İLE FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI

Programın uzun tanıtımında Kılıçdaroğlu’na soru soran Umut Nimet Ataş isimli kişi CHP liderine yönelik çeşitli ithamlarda bulunduktan sonra "Ben hayatımda AK Parti teşkilatlarından içeri girmemiştim, bu seçim maratonu başlayana kadar. Diyarbakırlıyım, Kürt genciyim, bununla da şeref duyuyorum. Oradaki huzurun, istikrarın, güven ortamının zedeleneceği korkusundan AK Partiye dört elle sarıldım. 14 Mayıs seçimlerinde de sayın Cumhurbaşkanı'na oy verdim" ifadelerini kullandı.

Ancak, 'seçime kadar hayatında AK Parti teşkilatlarından içeri girmediğini' söyleyen Ataş'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile makamında görüştüğü ortaya çıktı. Ataş'ın Tiktok hesabındaki videoda ise Süleyman Soylu'nun Ataş'ın ricasıyla, bir kişiye selamlarını söylediği görülüyor. Bu arada Ataş'ın aralarında Binali Yıldırım'ın da olduğu başka AK Partili yetkililerle de fotoğrafları bulunuyor.

basliksiz-4aaa.jpg

Bir sosyal medya kullanıcısı ise Ataş'ın kuzeni olduğunu belirterek, "Hayatı boyunca AK Parti teşkilatında olmadığını, bu seçimde huzurun bozulacağını düşündüğünden onları desteklediğini söylemiş. 10 yıldan fazladır gençlik kollarında aktif çalışıyorsun" paylaşımını yaptı.