İYİ Parti  Genel Başkanı  Meral Akşener'in açıklamalarına birçok kesimden tepkiler çığ gibi büyüyor. İYİ Parti mensupları tek tek istifa etmeye başlarken, Siyaset Bilimci Bekir Ağırdır'dan çarpıcı yorum geldi. Ağırdır, "İYİ Parti 2018'deki oyunu alamaz" dedi.

"İYİ Parti  intihar etti." diyen Ağırdır şunları söyledi:

"İYİ Parti'nin sosyolojik tabanı seküler tabanda olan sol fikriyata yakın durmayan, kendilerince milliyetçi ve dindarlığı baskın olmayan ama esas itibariyle yüzü batıya dönük kentli seçmen. Örgütsel dokusu ise MHP'den gelen kitle. Meral Hanım bu örgütsel dokunun aklıyla hareket ediyor olabilir ama o seçmenin bir kısmı Meral Hanım ile hareket etmeyecek. Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim var onunla hareket edecek. O seçmenin ez yarısı orada durmayacak. Bu duygu hali bütün siyasi tarzını ele geçiriyorsa o zaman yapacak bir şey yok. Hakikaten intihar etti."

"İMAMOĞLU VE YAVAŞ KARŞILIK VERMEZ"

Akşener'in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı  Mansur Yavaş'a adaylık çağrısı yapmasına karşılık vermezler. Ekrem Bey'in de Mansur Bey'in de siyasi olarak da yakın olsalar bile bu tavırla ayrılış biçiminde duruşun yanında olmayacaklardır, diye tahmin ediyorum.