AKP’nin kan kaybetmeye devam ediyor. AKP’nin oy kalesi olarak bilinen Kayseri’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı üzecek yüzlerce istifa yaşandı. Kayseri’de 600 kişi AKP’den istifa etti.

AKP 2023 seçimleri için hazırlıklarını sürdürürken bir taraftan da kan kaybetmeye devam ediyor. İstifalar peşe peşe gelirken  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı üzecek son istifa haberi Kayseri’den geldi. Kayseri’de 600 kişinin daha AKP’den ayrıldığı öğrenildi.

İYİ Parti  Kayseri Milletvekili Dursun Ataş AKP’den istifa edip İYİ Parti’ye geçen üyeler için "İYİ Partimiz Kayseri’de her geçen gün büyüyor; güçlenerek yoluna devam ediyor" yorumunu yaptı.

AKP'DEN 600 KİŞİ İSTİFA ETTİ

Ataş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın devamında "İYİ Parti il başkanlığımız tarafından düzenlenen 'Üye Katılım Programında' Sn. Sedat Kılınç’ın katkılarıyla 600 yeni üyemizin rozetlerini taktık. Hayırlı olsun. İYİ Partimiz Kayseri’de her geçen gün büyüyor; güçlenerek yoluna devam ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz." ifadelerini lullandı.

SON SEÇİMLERDE AKP KAYSERİ'DEN YÜZDE 63.39 ORANINA OY ALMIŞTI

2018 genel seçimlerinde AKP'nin Kayseri’deki oy oranı yüzde 50,6 iken 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Kayseri’den % 63,39 oy almıştı.

Kaynak: Milli Gazete