Bodrum Gölköy'de Cengiz İnşaat'a satılan Cennet Koyu’nun Hazine’ye devredilmesi için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na başvurdu

CHP, Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Gölköy mevkiinde bulunan Cennet Koyu'ndaki arazinin özelleştirme yoluyla Cengiz İnşaat'a satışının iptal edilmesi için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na başvurdu. Parti, yerel mahkeme ve Danıştay kararlarına atıfta bulunarak arazinin Hazine'ye devredilmesi gerektiğini savundu.

CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre imzalı başvuruda, özelleştirme süreci ve sonrasında yapılan itirazlara dikkat çekilerek, arazinin Hazine'ye devrinin yasal bir zorunluluk olduğu vurgulandı.

Milli Gazete'de yer alan habere göre, Dilekçede şu ifadeler yer aldı:

"Ne var ki bugüne kadar Maliye Hazinesine de Özelleştirme Yüksek İdare Kurulu tarafından taşınmazın Maliye Hazinesi üzerine dönüş işlemlerinin yapılmadığını öğrenmiş bulunmaktayız. Taşınmazın Maliye Hazinesi üzerine dönüş işleminin bugüne kadar yapılmamış olması görevi kötüye kullanma ve zimmet suçlarının işlendiğini, dolayısıyla ilgililer hakkında işlem yapılması gerektiğini açığa çıkarmıştır. Başvurumuz üzerine de ivedilikle söz konusu taşınmaz yönünden Maliye Hazinesine dönüş işleminin yapılmaması olasılığında değinilen suçlar yönünden ilgililer hakkında suç duyurusunda da bulunacağımız bilinmelidir."