Haber Vakti yazarı Abdurrahman Dilipak, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 14 Mayıs’ta yapılacağı açıklanan seçimlerde, kilit seçmen kitlesinin Kürtler olduğunu yazdı.

Dilipak, Kürtlerin yoğun olduğu bölgelerde etkili iki partinin HDP ve HÜDA PAR olduğunu belirttiği yazısında, Türkiye’de her şeyi sorun haline getiren ve her şeyden sorun üreten derin bir yapının bulunduğunu vurguladı.

Dilipak, “Aslında ülkemizde Kürt sorunu yok. Öyle bir sorun varsa bu aynı zamanda Türk sorunu, Arap sorunu, Çerkez sorunu, Arnavut sorunu, Boşnak sorunu, Çingene sorunu var demektir potansiyel anlamda. Ermeni, Rum, Süryani sorun olur pencereden bakarsanız. Etnik kimlik ya da aidiyet sorun oluyorsa, din de sorun olur, mezhep de, tarikat da sorun kaynağı olur!”  ifadelerini kullandığı yazısında, Kürtlerin artık sorgulamaya başladığını belirterek, “ CHP gibi bir parti, pragmatik olarak sadece seçim kaygısı ile HDP ile dirsek teması kuruyor. Aynı teması daha önce AK Parti yapmıştı” dedi. 

Dilipak, “Sorunun çözümü, aslında herkes için adalet, herkes için barış, herkes için özgürlük. Katılımcı, çoğulcu, şeffaf, herkesin inandığı gibi yaşadığı, düşündüğünü özgürce ifade edebildiği, malları, canları, namusları, akıl ve inançları güvende olan bir ülke” düşüncesini dile getirdi.