3 Kasım 1996 yılında Balıkesir Susurluk’ta yaşanan bir trafik kazasında ölen Abdullah Çatlı’nın eşi Meral Çatlı, kızı Doç. Dr. Gökçen Çatlı ve damadı Aydın Özen tehdit edildikleri gerekçesiyle yargıya başvurdu.

1996 yılında Susurluk’ta yaşanan şüpheli trafik kazasında ölen Abdullah Çatlı’nın eşi Meral Çatlı, kızı Gökçen Çatlı ve damadı Aydın Özen, Abdullah Çatlı için düzenlenen bir anma programına katılan Tuğfan S. isimli kişi tarafından tehdit edildikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. 

Abdullah Çatlı’nın kızı Doç. Dr. Gökçen Çatlı, “Sanık bana küfretti, cinsel tacizde bulundu” dedi. Anne Meral Çatlı ise, sanığın kendisini arayarak “Yarın kızını öldürmeye geliyorlar” dediğini anlattı. Davaya konu ifadeleri kullanmadığını söyleyen Tuğfan S. hakkında iki ayrı suçtan dava açıldı.

ABDULLAH ÇATLI’YI ANMA PROGRAMINDA TANIŞTILAR

Halk TV’den Dinçer Gökçe'nin haberine göre, Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya göre Tuğfan S., Abdullah Çatlı için düzenlenen bir anma töreninde ailesi ile tanıştı. Dosyaya göre Çatlı’nın eşi Meral Çatlı, kızı Gökçen Çatlı ve damadı Aydın Özen ile tanışan Tuğfan S. bir süre sonra bu kişileri telefonla arayarak tehdit etmeye başladı. Aile, bu kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. 

GECE GÜNDÜZ ARADI, KÜFRETTİ, TACİZ ETTİ

Özel bir üniversitede dekan yardımcısı olarak görev yapan Gökçen Çatlı ifadesinde “Şüpheliyle dayım aracılığı ile tanıştım. Fotoğraf çektirmek istemiş. Daha sonra şüpheli, beni ve ailemi gece gündüz aramaya başladı. Bana küfretti, cinsel tacizde bulundu.” dedi.

YARIN KIZINI ÖLDÜRMEYE GELİYORLAR

Anne Meral Gökçen ise ifadesinde “Beni de aradı. Bana, ‘Yarın kızını öldürmeye geliyorlar’ dedi” ifadelerini kullandı.

Dr. KesiciDeniz Kendinden Alınanı Mutlaka Geri Alacak: 'Selin ve Yıkımın Nedeni Doldurulan Kıyı Şeridi' Dr. KesiciDeniz Kendinden Alınanı Mutlaka Geri Alacak: 'Selin ve Yıkımın Nedeni Doldurulan Kıyı Şeridi'

Yürütülen soruşturma sonrası Tuğfan S. hakkında “tehdit ve hakaret” suçlarından dava açıldı. Mahkemede savunmasını yapan S. ise suçlamaları kabul etmedi. Tuğfan S. ifadesinde “Numara bana ait. Ama bu sözlerin hiçbirini sarf etmedim.” dedi. 

Dosyaya ilişkin yargılama sürüyor.

1996 YILINDA SUSURLUK’TA KAZADA ÖLDÜ

Abdullah Çatlı, 3 Kasım 1996 yılında Balıkesir’in Susurluk ilçesinde meydana gelen kazada hayatını kaybetmişti. Bir yük kamyonunun altında kalan otomobilde bulunan emniyet müdürü Hüseyin Kocadağ ile Gonca Us da hayatını kaybetmişti. DYP eski milletvekili Sedat Bucak ise aynı kazada yaralı olarak kurtulmuştu. Kaza, Türkiye’de uzun yıllar konuşulmuştu, zaman zaman hala konuşuluyor.