ABD Başkanı Biden, bu kez Yemen’deki Husileri “terörist grup” olarak yaftaladı. Oysa Husiler, ABD’de Biden döneminin başlamasıyla 2021’de ABD’nin meşhur “terör listesi”nden çıkarılmıştı.

Yoksulluk Artınca Bayram Yardımları 4 Kat Arttı Yoksulluk Artınca Bayram Yardımları 4 Kat Arttı

Siyonist ve emperyalist çetenin saldırı ve işgal planlarına karşı adım atan herkesi terörist ve her organizasyonu da terör örgütü olarak nitelemeyi kara propaganda malzemesi olarak kullanan ABD, şimdi de Yemen saldırısını aklama peşinde. ABD Başkanı Biden bu kez Yemen'deki Husileri "terörist grup" olarak yaftaladı. Oysa Husiler, ABD'de Biden döneminin başlamasıyla 2021'de ABD’nin meşhur ‘terör listesinden’ çıkarılmıştı.

ABD Başkanı Joe Biden, Yemen'de terör oluşumu İdrail l’e karşı Filistin’i destekleyen ve fiili olarak harekete geçen Husilerin "terörist grup" olarak tanımlanıp tanımlanamayacağına ilişkin soruya "Bence öyleler" diye cevap verdi. "Husiler, ölçüyü aşan (!) davranışlarına devam ederse müttefiklerimizle birlikte yanıt verdiğimizden emin olacağız" diyen Biden, ABD'nin  İran ile "fiilen vekalet savaşında olmadığını" sözlerine ekledi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde terörist örgüt listesinde olan Husiler, Joe Biden döneminin başlamasıyla 2021 Şubat ayı ortalarında terör listesinden çıkarılmıştı.

Kaynak: Milli Gazete

Editör: Ahmet Kacır