AKP iktidarına yakın A Haber kanalı ve Sabah gazetesi yerel seçimleri yaklaşmasıyla İBB’ye olan iftira kampanyalarına devam ediyor. Yandaş medyanın Fransız basınında İBB’yi kötüleyen bir haberinin olduğu iddia edilirken söz konusu haberle İBB’nin yakından uzaktan ilgisinin olmadığı ortaya çıktı.

ADAMLAR ÇOK GÜZEL YALAN HABER YAPIYORLAR

İktidara yakın medya kuruluşlarında yer alan "İstanbul'un çilesi Fransız basınında" şeklindeki karikatürün gerçek olmadığı ifade edildi. Fransız ‘Le Monde Diplomatique’ dergisinde çıkan karikatürün ve haberin İstanbul ile bir ilgisi olmadığı, Türkiye’nin NATO ile ilişkisini konu alan bir haber olduğu belirlendi.

Milli Gazete'de yer alan habere göre, Durumun ne olduğu öğrenilince sosyal medya paylaşımlarında "Adamlar hakikatten çok güzel yalan haber yapmışlar" şeklinde yorumlar yapılarak yandaş medyaya ateş püskürüldü.

"TERCÜME DESTEĞİ İSTERSENİZ YARDIMCI OLABİLİRİZ"

Eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü.Murat Ongun konuyla ilgili yaptığı paylaşımda da şunları söyledi:
Sabah ve AHaber, medya tarihine bir yalanla daha geçti.
Fransız basınında İstanbul hakkında böyle bir haber çıkmadı. Le Monde’da yayınlanan makale NATO-Türkiye ilişkisi üzerine. Yazıda değil İETT, İstanbul kelimesi dahi geçmiyor. Tercüme desteği isterseniz yardımcı olabiliriz.