Manisa'da bir marketler zincirinde bölge müdürü olan İ.A.'nın 3 mahalledeki birçok vatandaşı toptan şeker alıp, pazarlayarak, haftalık yüzde 10 kar payı verme vaadiyle 60 milyon lira dolandırdığı iddia edildi. Polis ekipleri, saadet zinciri yöntemiyle dolandırarak 10 gün önce kayıplara karışan İ.A.'nın yakalanması için başlattı.

Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne son bir haftada başvuran 5 kişi, bir marketler zincirinin Alaşehir, Salihli, Turgutlu ilçeleri sorumlu müdürü İ.A., tarafından 'saadet zinciri' yöntemiyle dolandırıldıklarını ileri sürüp, şikayetçi oldu.

10 GÜNDÜR HABER ALINAMIYOR

Mağdurlar, İ.A.'nın 6 ay önce toptan şeker alıp pazarlayıp, haftalık yüzde 10 kar payı verme vaadiyle çok sayıda kişiden çeşitli miktarlarda para toplayıp, 10 gün önce ortadan kaybolduğunu belirtti. İ.A.'nın telefonlarına cevap vermemesi ve işe gelmemesi üzerine gittikleri evini de satılığa çıkardığını öğrendiklerini belirtip, dolandırıldıkları gerekçesiyle şikayetçi oldu.

60 MİLYON LİRA İLE BUHAR OLDU

İ.A.'nın bu yöntemle aralarında market çalışanlarının da bulunduğu çok sayıda kişiyi yaklaşık 60 milyon lira dolandırdığı ileri sürüldü. Polis, İ.A.'nın yakalanması için çalışma başlattı. Söz konusu marketin çalışanları ise konuyla ilgili açıklama yapmadı.

Kaynak:Karar