Birçok ilde eş zamanlı bir şekilde düzenlenen 'Kafes-14' operasyonları kapsamında 'Yol Yemezler' çetesi olarak bilinen organize suç örgütü çökertilirken çeteye bir darbe daha geldi. Örgütün lideri dolap kapakları içerisinde gizli bir bölmede yakalandı. Bununla birlikte gizli bölmede bir kalaşnikof tüfek, bir Uzi marka otomatik tabanca, 6 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, haziran ayından bu yana devam eden operasyonların son durumlarına ilişkin bilgileri sosyal medya hesabı X'ten paylaşıyor.

Bakan Yerlikaya, dün sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği açıklamada 'Kafes-14' operasyonları kapsamında 'Yolyemezler' grubu olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini duyurmuştu. Dün yapılan operasyonda ise 19 şüpheli yakalanmıştı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında, silahlı suç örgütü lider ve yöneticisi ile örgüt üyelerinin birlikte hareket ederek hiyerarşik düzen içerisinde oldukları belirlendi.

bakan-yerlikaya-yolyemezler-suc-orgutu-cokertildi-1585-dhaphoto1.webp

Suç örgütünün Büyükçekmece dışında Güngören ve Silivri ilçelerinde silahla adam öldürme, silahla birden fazla kişiyi yaralama, birden fazla işyeri ve aracı silahla kurşunlama, silahlı tehdit ve yağmaya teşebbüs olmak üzere 11 suç eylemi gerçekleştirdikleri tespit edildi.

8175324.jpg

Erdoğan Emeklilere  Zam Kapılarını Kapattı ve  '1,9 Trilyon Kaynak Gerekiyor' Erdoğan Emeklilere Zam Kapılarını Kapattı ve '1,9 Trilyon Kaynak Gerekiyor'

ÜÇ ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Başta örgüt lideri olmak üzere firari olan diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik Zeytinburnu'nda bir adrese operasyon yapıldı. Operasyonda şüphelilerin kaldığı tespit edilen evde yapılan aramada 1 ruhsatsız tabanca, 134 fişek, 4 şarjör, 1 silah kılıfı, 2 silah kutusu, 2 şarjörlük, 2 polis yeleği, 74 bin 435 lira, 1 para sayma makinesi ele geçirildi. Operasyonda 3 şüpheli gözaltına alınırken, şüphelilerden birinin yapılan kimlik tespitinde sahte kimlik kullandığı belirlendi.

8175323.jpg

LİDERİ GİZLİ BÖLMEDE YAKALANDI

Soruşturma kapsamında silahlı suç örgütünün yönetici ve lideri olan firari şüphelinin de Büyükçekmece ilçesinde bulunan villada olduğu tespit edildi. Villaya yapılan operasyonda örgüt lideri dolap kapakları içerisindeki gizli bölmede yakalandı. Örgüt lideri ile beraber 5 şüpheli daha gizli bölme içerisinde yakalandı. Gizli bölmede yapılan aramalarda ise 1 kalaşnikof, 1 Uzi marka otomatik tabanca, 6 ruhsatsız tabanca ve bu silahlara ait şarjörler ve fişekler ele geçirildi.

27 ŞÜPHELİ YAKALANDI

‘Yolyemezler’ çetesi silahlı suç örgütüne yapılan operasyon sonucunda silahlı suç örgütünün yöneticisinin de içlerinde bulunduğu toplamda 27 şüpheli gözaltına alındı.