Ayhan Bora Kaplan soruşturması ardından yaşanan gelişmeler Ankara'yı karıştırdı. Dün gece gerçekleşen sürpriz Saray görüşmesi, ardından İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamaları... Konuya ilişkin net bir açıklama yapılmadı geriye ise cevaplanması gereken sorular kaldı. O sorular Ekrem Açıkel ile Halkın Haberi'nde gündeme geldi.

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında üç üst düzey emniyet mensubunun görevden uzaklaştırılması siyaset gündemini de hareketlendirdi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı İbrahim Kalın'ı dün gece geç saatlerde Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne çağırdı.

Görüşmeye çağrılmayan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sabah saatlerinde soruşturmaya ilişkin açıklama yaptı. Bakan Yerlikaya ile Erdoğan'ın görüşeceği iddia edildi ancak bakanlık kaynakları bu iddiaları da yalanladı.

Halk TV'de yer alan habere göre,  Türkiye siyasetinin gündemine oturan bu gelişmelerin ardından cevaplanması gereken bazı soruları Ekrem Açıkel, Halkın Haberi'nde sordu.

GÜNDEMDE YER ALAN İDDİALAR ÜRKÜTÜCÜ:

"Yeni Darbe girişimi"

"Emniyette Deprem"

"17-25 Aralık gibi FETÖVARİ taktik"

"Gizli tanık üzerinden Erdoğan'ın yakın çevresini hedefleme"

Vatandaşlar Tepkili: ''Ülkede Alım Gücü Çok Zayıf, Ülke Ekonomisi Batmak Üzere Olan Bir Gemi'' Vatandaşlar Tepkili: ''Ülkede Alım Gücü Çok Zayıf, Ülke Ekonomisi Batmak Üzere Olan Bir Gemi''

ekran-goruntusu-99.png

CEVAPLANMASI GEREKEN O SORULAR

"Neden tatmin edici net bir açıklama yapılmıyor?"

"Neden kamuoyu olayın taraflarını öğrenemiyor?"

"Neden iddia böylesine ağırken tek bir sorgulama ve gözaltı yok?"

"Neden suçlanan polis şeflerini atayan üstler konuşmuyor?"