Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, emekli vatandaşların açlık sınırının altında bir maaşa mecbur bırakılmasına tepki gösterdi. Karamollaoğlu "emeklinin feryadını duymazdan gelmek vicdansızlıktır" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, emeklilere verilen maaşın açlık sınırının altında olmasına tepki gösterdi.

Karamollaoğlu, yaptığı açıklamada, emeklilerin açlığa terk edildiğini ve vatandaşın enflasyon canavarına ezdirildiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

AKP'nin Ağır Topları Konuştu, Önce Hüseyin Çelik Şimdi Bülent Arınç: Hedeflerinde Mehmet Uçum Var AKP'nin Ağır Topları Konuştu, Önce Hüseyin Çelik Şimdi Bülent Arınç: Hedeflerinde Mehmet Uçum Var
"Açlık sınırı:16.803 TL
Yoksulluk sınırı:45.686 TL
Asgari ücret:17.002 TL
Emekli maaşı:10.000 TL
Faiz politikasıyla halkımızın cebindeki parayı her geçen gün eksilten iktidar, açıklamış olduğu 10 bin TL ile emeklilerimizi açlığa terk etmiştir. Enflasyon canavarı altında ezilen milyonlarca emeklinin feryadını duymazdan gelmek vicdansızlıktır. Bu ücret kiraya mı yetecek, mutfak giderlerine mi, faturalara mı? Bazen "var da mı vermiyorlar?" gibi ifadeler kullanılıyor. Sormak lazım: Dün vardı da bugün neden yok? Çünkü yanlış ekonomi politikaları, israf ve yolsuzluklar sonucunda çalışanlara verecek para kalmadı! Allah'tan korkun, kuldan utanın.
Bir kişiye dokuz, dokuz kişiye bir pul vermekle yürütmeye çalıştığınız çarklar sonunda sizi de öğütücektir."

Editör: Ahmet Kacır