14 Mayıs'ta düzenlenecek seçimlere adım adım gidilirken seçimlerde 3. kez aday olan Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite diploması yeniden gündeme geldi. Erdoğan'ın 4 yıllık üniversite diplomasına sahip olup olmamasıyla ilgili açıklama yapan eski Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, görev yaptığı sürede diplomayı çok aradığını ancak bulamadığını açıkladı.

Özcan, şunları söyledi:

MARMARA'DAN TEK BİR KAYIT YOK DENİLDİ

"YÖK Başkanı olduğumda iki şeyi merak etmiştim. Birisi 1998 yılında alınan katsayı kararının mimarı eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz’ün kat sayıyla ilgili bir araştırma yapıp yapmadığını merak ediyordum. Arşivde araştırmalar yaptım. Hiçbir şey çıkmadı. Diğeri ise  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasıydı. Marmara Üniversitesi’ndeki arkadaşlara sordum. ‘Hocam tek bir tane kayıt yok’ dediler. İki konuda da ilerleme sağlayamadık. Bunları resmi olarak sormadık çünkü o dönemde mümkün mü bunu sormak."

HİÇBİR YÖK BAŞKANI, "CUMHURBAŞKANI'NIN DİPLOMASI VAR MI SAHTE Mİ" DİYE DÜŞÜNMEZ

Halk TV'den Seyhan Avşar'ın "Neden bu araştırmanızı o dönem basınla, kamuoyuyla paylaşmadınız?" şeklindeki sorusuna Özcan, "Bu YÖK başkanının işi değil ki. Ben sadece merakımdan araştırdım. Herkes diplomayı konuşuyordu. Hiçbir YÖK başkanı 'acaba Cumhurbaşkanı’nın diploması var mıdır, sahte midir' diye merak edip araştırmaz. Ben kişisel merakımdan araştırdım" yanıtını verdi. 

Sinan Oğan'la Görüşen Mansur Yavaş O Gerçeği İlk Kez Açıkladı! Ters Köşe... Sinan Oğan'la Görüşen Mansur Yavaş O Gerçeği İlk Kez Açıkladı! Ters Köşe...

Kaynak: Milli Gazete